Trwa ładowanie...
d4970rz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

TNS: 56 proc. badanych dobrze o Bronisławie Komorowskim, 30 proc. pozytywnie o Donaldzie Tusku

Dobrze pracę rządu ocenia 24 proc., niezadowolonych z niej jest 66 proc. badanych - wynika z sondażu TNS. Zdaniem 60 proc. Donald Tusk źle wypełnia obowiązki premiera, dobrze ocenia go 30 proc. Ponad połowa (56 proc.) pozytywnie ocenia prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Donald Tusk
Premier Donald Tusk (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d4970rz

Sondaż został przeprowadzony w pierwszych dniach września, już po wyborze Donalda Tuska na nowego szefa Rady Europejskiej, ale jeszcze przed przyjęciem przez prezydenta dymisji jego rządu.

W porównaniu z sierpniowym sondażem, na początku września notowania Tuska i jego rządu polepszyły się, podobnie jak oceny prezydenta Komorowskiego.

Spośród tych ankietowanych, zdaniem których Tusk dobrze wypełnia obowiązki premiera, zdecydowanie taką opinię wyraziło 3 proc., a zdaniem 27 proc. robi on to raczej dobrze. Spośród krytyków 40 proc. oceniło, że Tusk raczej źle wypełnia obowiązki szefa rządu, a 20 proc. jest o tym zdecydowanie przekonanych. 10 proc. nie wyraziło swej opinii.

d4970rz

W stosunku do sondażu z sierpnia, na początku września grupa krytyków Tuska zmniejszyła się o 5 punktów proc., a oceniających go dobrze jako szefa rządu było więcej o 7 punktów proc.

Spośród 24 proc. ankietowanych wystawiających działalności rządu pozytywną notę dobrze oceniło ją 23 proc., a 1 proc. wypowiedział się zdecydowanie dobrze. Wśród krytyków rządu 48 proc. oceniło jego prace raczej źle, a 18 proc. zdecydowanie źle. 10 proc. nie wyraziło opinii w tej sprawie.

W porównaniu do sondażu z sierpnia grupa niezadowolonych z pracy rządu zmniejszyła się o 3 punkty proc., a oceniających Radę Ministrów pozytywnie było o 4 punkty proc. więcej.

Ponad połowa ankietowanych uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta - w tej grupie zdecydowanie przekonanych o tym jest 10 proc., a 46 proc. wystawia prezydentowi raczej dobrą ocenę. Spośród 32 proc. krytyków, 25 proc. uważa, że raczej źle wypełnia on obowiązki głowy państwa, a 7 proc. uważa, że Komorowski robi to zdecydowanie źle. 12 proc. nie wyraziło swej opinii.

d4970rz

W porównaniu do notowań z sierpnia zadowolonych z pracy Komorowskiego było we wrześniu więcej o 8 punktów proc., a grupa krytyków zmniejszyła się o 6 punktów proc.

TNS przeprowadził sondaż w dniach 5-10 września 2014 r. w reprezentatywnej grupie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

d4970rz

Podziel się opinią

Share

d4970rz

d4970rz
Więcej tematów