Trwa ładowanie...
Ewa Koszowska
31-05-2015 16:09

Tłumy na kongresie stowarzyszenia NowoczesnaPL. Petru: tylko my jesteśmy opozycją

- Jak patrzę na Torwar, to mam wrażenie, że Polska się budzi. Tylko my jesteśmy opozycją - powiedział Ryszard Petru na kongresie założycielskim stowarzyszenia NowoczesnaPL. Uczestniczyły w nim tysiące osób z całej Polski - w większości młodzi ludzie, którzy przeciwstawiają się temu, co dzieje się obecnie na polskiej scenie politycznej i zamierzają aktywnie włączyć się w modernizację kraju.

Share
d6xcn7f

- NowoczesnaPL to oddolna inicjatywa polityczna otwarta dla wszystkich, a szczególnie dedykowana ludziom młodym, energicznym z konkretnymi dokonaniami, chcącym wziąć odpowiedzialność za swój kraj - powiedział Ryszard Petru. - To inicjatywa ludzi, którzy mówią "nie" obecnej klasie politycznej i skutkom ich wieloletnich rządów. Ludzi, którzy chcą żyć w nowoczesnej, lepszej Polsce.

Podczas kongresu Ryszard Petru, pomysłodawca i założyciel stowarzyszenia NowoczesnaPL przedstawił postulaty programowe ruchu. Program stowarzyszenia zakłada między innymi: koniec finansowania partii politycznych z budżetu, wprowadzenie kadencyjności parlamentarzystów, umożliwienie głosowania przez internet, przywrócenie wolności gospodarczej, ale także dostosowanie szkolnictwa do potrzeb nowoczesnego rynku pracy, wprowadzenie idei gospodarki opartej na wiedzy, budżety partypacyjne na poziomie gmin oraz, z myślą o najbiedniejszych - zmianę systemu pomocy społecznej.

d6xcn7f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6xcn7f
d6xcn7f
Więcej tematów