Trwa ładowanie...

Titanic, PKiN, a nawet stan wojenny. Wszystko z klocków Lego

Niezwykła wystawa na Narodowym. "10 tirów klocków i sprzętu"

Titanic, PKiN, a nawet stan wojenny. Wszystko z klocków Lego
d1eqbes
d1eqbes

Ekspozycja, którą już w przyszłym tygodniu będziemy mogli oglądać, zajmuje 2,3 tys. m kw. By ją zbudować, potrzebne było aż 10 tirów z klockami i sprzętem i 100 osób, które zbudowały ponad 150 makiet. Od 13 grudnia tę niezwykłą wystawę będzie ją można zobaczyć na Stadionie Narodowym .

Zobaczymy m.in. 11-metrowego, wysokiego na 3 metry i zbudowanego z ponad 500 000 klocków Titanica. Ponad dwumetrowy statek kosmiczny Star Destroyer znany z "Gwiezdnych Wojen". Makietę Lego City o wielkości 25 m kw z częścią mieszkalną i lotniskiem i Forum Romanum - replikę nieistniejącej już rzymskiej świątyni z 81 roku n.e.

Zupełnie inną atrakcją jest prezentacja dwóch premierowych makiet, będących rekonstrukcją krajobrazu stanu wojennego. Pierwsza przedstawia miasto nocą, gdy po ogłoszeniu przez generała Jaruzelskiego 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego na ulice wyjechały czołgi i wozy opancerzone oraz wprowadzona była godzina milicyjna. Druga makieta obnaża codzienność stanu wojennego z wszechobecnymi kolejkami w sklepach, charakterystycznymi obwieszczeniami na murach i scenografią wnętrza mieszkania z tamtego okresu. Całość w scenerii typowej dla tych czasów – zobaczymy sklep Pewex, bar mleczny i supersam, a na ulicach maluchy, syreny oraz duże fiaty.

Poza tym mozaiki przedstawiające znane postaci (wśród nich m.in. Jim Morrison, Bob Marley, Barack Obama i Lech Wałęsa), interaktywne maszyny, a także makietę przedstawiająca scenę z życia Muminków – bohaterów książek Tove Jansson oraz licznych ekranizacji. Zobaczymy Muminka, Migotkę, Tatę Muminka, Mamę Muminka, Małą Mi, Paszczaka, Ryjka, Bobka, Włóczykija, Topika i Topcię, a nawet Bukę. Zobaczymy budowle i makiety o niespotykanej formie i wielkości.

d1eqbes

- Budowanie z klocków jest obecnie dla wielu osób jedną z najbardziej popularnych form rozrywki. Klocki cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Możliwości budowania, jakie dają klocki, są właściwie nieograniczone. Główną ideą powstania wystawy jest chęć stworzenia budowli o formie i wielkości niewystępującej w codziennych warunkach. – poinformował WawaLove.pl Rafał Szymański, organizator wystawy.

Zobaczymy zatem konstrukcje sięgające 3 metrów wysokości oraz takie, które składają się z 500 tys. elementów czy zajmują kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni. Cała ekspozycja zajmuje 2300 metrów kwadratowych i składa się z kilku milionów klocków, z których zbudowano ponad 150 makiet.

Wystawa zostanie otwarta 13 grudnia o godzinie 14:00. Stadion narodowy, brama nr 1 (wejście tunelem Królaka, winda na poziom –1). Bilety kosztują w zależności od godziny zwiedzania 18 zł (od 10:00 do 16:00) lub 23 zł (od 16:00 do 20:00). Dodatkowe szczegóły znajdziemy na tej stronie .

d1eqbes
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eqbes
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj