Trwa ładowanie...
d4l3g9u

Theresa May zrezygnowała. Zdecydowany faworyt do zajęcia jej miejsca

Theresa May zrezygnowała z przewodzenia partii Torysów. Według brytyjskiego dziennika "Daily Mail" jest jeden poważny kandydat, by zastąpić ja na tym stanowisku. To były burmistrz Londynu Boris Johnson.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Theresa May zrezygnowała z przewodzenia partii Torysów
Theresa May zrezygnowała z przewodzenia partii Torysów (East News, Fot: Tolga Akmen/AFP)
d4l3g9u

Kto powinien być następnym liderem Torysów - takie pytanie zadali internautom autorzy sondy. 36 proc. Spośród 2 tysięcy jej uczestników wskazała właśnie Borisa Johnsona. Ich zdaniem to właśnie były burmistrz Londynu i minister spraw zagranicznych najlepiej poradzi sobie z brexitowym chaosem.

Johnson zdeklasował pozostałych kandydatów w zestawieniu. Drugi Sajid Javid uzyskał 9 proc. głosów, trzeci Michael Gove - 7. 42 proc. respondentów zadeklarowało, że chętniej odda głos na Torysów po rezygnacji May. Tyle samo deklaruje, że ich głos na partię będzie bardziej prawdopodobny, gdy Johnson przejmie nad nią pieczę.

   Dalily Mail
(Dalily Mail)

Wielka Brytania w chaosie. Theresa May rezygnuje

"Daily Mail" zadał też pytania o smutny koniec Theresy May, która w piątek zrezygnowała z przewodzenia Torysom. Zdaniem 45 proc. ankietowanych historia zapamięta premier jako tę, która "zawiodła kraj". Tyle samo osób uważa, że to ona została zawiedziona przez swoją partię.

d4l3g9u

Zobacz też: "Mamy dosyć tego bałaganu". Poirytowanie w Londynie po przełożeniu brexitu o pół roku

Zdaniem respondentów to właśnie część parlamentarzystów, którzy sprzeciwili się liderce odpowiada za porażkę umowy brexitowej zaproponowanej przez May. Tak uważa 54 proc. z nich, dwa razy mniej jest zdania, że to wina samej May.

   Daily Mail
(Daily Mail)

# Wielka Brytania chce wyjść, ale nie może. Szkoci opuszczą Zjednoczone Królestwo?

d4l3g9u

W tym samym sondażu Brytyjczycy przychylili się do opinii, że zamieszanie związane z Brexitem mogą przerwać tylko kolejne wybory. Takiego rozwiązania oczekuje 43 proc. z nich.

Ankietowani obawiają się też o los Szkocji, która nie godzi się na warunki wyjścia z UE, nad którymi debatuje brytyjski parlament. 40 proc. respondentów uważa, że Szkocja opuści z tego powodu Zjednoczone Królestwo. 21 proc. jest przeciwnego zdania.

   Daily Mail
(Daily Mail)

Czytaj też: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Brexitowcy liderem sondażu

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d4l3g9u

Podziel się opinią

Share
d4l3g9u
d4l3g9u
Więcej tematów