Trwa ładowanie...
d3q87zy

Terroryści islamscy planowali ataki w Niemczech?

Terroryści islamscy planowali w Niemczech zamachy za pomocą bomb rozpryskowych - wynika z nieoficjalnych informacji Federalnego Urzędu Kryminalnego.

d3q87zy
d3q87zy

We wtorek i w środę funkcjonariusze policji i brygady antyterrorystycznej GSG 9 przeszukali kilkanaście mieszkań i biur w 10 miastach na terenie kraju. Zatrzymano 12 Palestyńczyków. Są oni podejrzani o przynależność do organizacji "Al Tawhid", czyli "Jedność Boga".

Według prokuratury, grupa skupia przedstawicieli agresywnego islamu, którzy na całym świecie wypowiedzieli Świętą Wojnę niewiernym. Niemiecka komórka "Al Tawhid" działała samodzielnie, lecz stanowiła element międzynarodowej sieci terroru i miała powiązania z al-Qaedą Osamy bin Ladena.

U zatrzymanych Palestyńczyków znaleziono chemikalia i znaczną ilość gwoździ, używanych do produkcji bomb rozpryskowych. Według byłego szefa Urzędu Kryminalnego Hansa-Ludwiga Zacherta, w Niemczech mieszka co najmniej kilkudziesięciu tak zwanych uśpionych terrorystów, którzy tylko czekają na rozkaz ataku.

Jego zdaniem, państwo było zbyt pobłażliwe dla skrajnych stowarzyszeń religijnych, pod których osłoną wyrastali terroryści.(iza)

d3q87zy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q87zy
Więcej tematów