Trwa ładowanie...

Teraz Polki na celowniku propagandy Rosjan. Oskarżenia o "najemników"

Rosyjska propaganda nie ustaje w próbach deprecjonowania Polaków. Tym razem pojawił się wątek "ataków polskich kobiet-najemników". "Rzekome wysyłanie przez NATO 'kobiet-najemników' do Ukrainy ma świadczyć o tym, że Sojusz walczy 'bez honoru' ('nie po męsku')" - podkreślił na Twitterze Michał Marek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wojna w Ukrainie. Rosyjska propaganda mówi o "atakach polskich kobiet-najemników"Wojna w Ukrainie. Rosyjska propaganda mówi o "atakach polskich kobiet-najemników"Źródło: East News, fot: MIGUEL MEDINA
d16gj9c
d16gj9c

Wiele informacji traktujących o rzekomych atakach i agresji ze strony ukraińskiej, które podają rosyjskie media, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Jak napisał na Twitterze Michał Marek z Uniwersytetu Jagiellońskiego, w rosyjskich przekazach propagandowych pojawił się wątek dotyczący polskich kobiet-najemników.

"Kolejny ciekawy wątek dot. 'polskich najemników'. Tym razem Rosjanie stworzyli przekaz o 'atakach polskich kobiet-najemników'. Nie doprecyzowano, jak wiele polskich kobiet ma szturmować rosyjskie pozycje, lecz sądząc z przekazu, jest to poważny czynnik - niech się boją!" – napisał na Twitterze.

"W przekazie rosyjskiej propagandy dany wątek służy deprecjonowaniu obrazu Sił Zbrojnych Ukrainy i NATO. Rzekome wysyłanie przez NATO 'kobiet-najemników' do Ukrainy ma świadczyć o tym, że Sojusz walczy 'bez honoru' ('nie po męsku')" - ocenił.

d16gj9c

Michał Marek jest autorem monografii "Operacja Ukraina".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

“Grad śmierci” w Bachmucie. Pokazali bestialstwo Rosjan

"Propaganda Kremla wzmacnia działania informacyjne przeciwko RP osadzone w kontekście rosyjskiej wojny na Ukrainie" - zwracał uwagę w listopadzie Stanisław Żaryn. W październiku pisaliśmy, że według rosyjskiego propagandzisty, który kreuje się na korespondenta wojennego, przez "polskich najemników" rzekomo doszło do załamania się ukraińskiego ataku w okolicy Lymanu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16gj9c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d16gj9c
Więcej tematów