Trwa ładowanie...

Tęczowy orzeł na budynku Komisji Europejskiej. "Stop strefom wolnym od LGBT w Polsce!"

We wtorek wieczorem na budynku Komisji Europejskiej w Brukseli można było podziwiać niecodzienną tęczową iluminację. To wspólne dzieło światowego ruchu All Out i Kampanii Przeciwko Homofobii.

Tęczowy orzeł na budynku Komisji Europejskiej. "Stop strefom wolnym od LGBT w Polsce!"
Tęczowy orzeł na budynku Komisji Europejskiej. "Stop strefom wolnym od LGBT w Polsce!" Źródło: KPH
d2zrx26
d2zrx26

We wtorek przedstawiciele All Out i Kampanii Przeciwko Homofobii złożyli na ręce unijnej komisarz ds. równości petycję z 300.000 podpisami wzywającą do podjęcia działań ws. stref wolnych od LGBT i homofobicznej nagonki w Polsce. Tego samego dnia na budynku głównej siedziby Komisji Europejskiej w wyświetlone zostały hasła wzywające unijne instytucje do podjęcia konkretnych działań.

Przypomnijmy, że Parlament Europejski 17 września przyjął raport Komisji LIBE o demokracji, praworządności i prawach człowieka w Polsce. Wiele uwagi poświęcono w nim także sytuacji osób LGBT w naszym kraju.

Spotkanie z unijną Komisarz ds. Równości Heleną Dalli, wręczona jej petycja „We are under attack in Poland” "to podejmowane przez Kampanię Przeciw Homofobii działania, które mają na celu zmobilizować europejskie instytucje do działania" - czytamy na stronie KPH.

d2zrx26

Tęczowa iluminacja to profanacja barw narodowych?

- Czas, aby Komisja Europejska i Rada Europejska stanęły na wysokości zadania i wypełniły swój obowiązek obrony wspólnych wartości UE zapisanych w Traktacie o Unii Europejskiej poprzez włączenie kwestii naruszeń praw podstawowych w procedurę art. 7 Traktatu i uruchomienie procedury naruszeniowej w związku z tzw. strefami wolnymi od LGBT - tłumaczy wicedyrektorka KPH, Mirosława Makuchowska.

W iluminacji wykorzystano flagę i godło Polski. Czerwień we fladze i godle zastąpiono jednak barwami tęczy. Ten fakt wywołał już kontrowersje wśród prawicowych mediów i internautów, którzy piszą o profanacji barw narodowych.

Źródło: kph.org.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2zrx26
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zrx26
Więcej tematów