Trwa ładowanie...

Tęczowe rondo w Szczecinie? Trwa "walka na petycje"

Mieszkańcy Szczecina zebrali podpisy pod uchwałą o utworzenie tęczowego ronda. Przeciwnicy tej inicjatywy również zbierają podpisy. Podpisany projekt uchwały ma zostać złożony podczas najbliższej sesji Rady Miasta Szczecin, we wtorek 26 listopada.

Tęczowe rondo w Szczecinie? Trwa "walka na petycje"Źródło: East News
dtakl6d
dtakl6d

Pierwsze tęczowe rondo miałoby powstać na skrzyżowaniu ul. Wąskiej i ul. Niedziałkowskiego, w okolicy olimpijskiego basenu Floating Arena i Teatru Lalek "Pleciuga". Zwolennicy pomysłu argumentują, że jest to "symbol solidarności ze społecznością queer" i "akt buntu" przeciwko rządowi.

"Rondo stanie się najbardziej rozpoznawalnym punktem w Szczecinie, przyciągnie rzesze turystów oraz umili codzienność wielu mieszkańców mijających je na co dzień. Radosna, kolorowa przestrzeń ożywi miasto. Stanie się miejscem spotkań, zachęci do fotografowania" - przekonują.

Jest również grupa mieszkańców Szczecina, która sprzeciwia się powstaniu tęczowego ronda. Oni z kolei przekonują, że stworzenie takiego obiektu "nie ma nic wspólnego z tolerancją". "Tolerować to nie znaczy afirmować i propagować. Tęcza została ukradziona dzieciom. Pod jej płaszczykiem kryje się propagowanie ideologii LGBT. Trzeba bronić mieszkańców przez wyznawcami tej ideologii. To atak na związek kobiety i mężczyzny. Nasz protest jest organizowany w obronie tradycyjnych wartości. Inicjatorzy tęczowego ronda zapowiadają 'prowadzenie lekcji edukacyjnych o tolerancji' w Teatrze Lalek Pleciuga. To skandal!" - piszą autorzy petycji przeciwko tęczowej instalacji. Jak dotąd podpisało się pod nią ponad 180 osób.

Expose premiera. Morawiecki stanowczo: dzieci są nietykalne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtakl6d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtakl6d
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj