Trwa ładowanie...

Tęcza spłonęła po raz trzeci

Do trzech razy sztuka

Tęcza spłonęła po raz trzeci
d2a8ov2
d2a8ov2

Długo nie musieliśmy czekać na kolejny pożar tęczy przy placu Zbawiciela. Tym razem spłonęła prawie połowa intalacji artystycznej. Było to najprawdopodobniej celowe podpalenie. Do pożaru doszło minionej nocy około godziny 3:00, tęczę gasiło sześciu strażaków.

Pechowa tęcza jeszcze** nie zdążyła zostać odbudowana po poprzednim pożarze , do którego doszło w noc sylwestrową. Wtedy spalił się jedynie mały fragment konstrukcji w górnej jej części. Tęcza zajęła się od fajerwerku. Instytut Adama Mickiewicza, do którego należy tęcza, opublikował oświadczenie, że zamierza odbudować konstrukcję . Nie zdążył tego zrobić. **Wcześniej tęcza płonęła w paździeniku. Było to celowe podpalenie, a policja zatrzymała sprawcę - pijanego 29-letniego Pawła P.

Tęcza wedle umowy z miastem ma stać na placu Zbawiciela do końca stycznia, jednakże Instytut Adama Mickiewicza zapowiada, że będzie prowadził rozmowy, żeby konstrukcja została tam dłużej. Tęcza nie dość, że budzi mieszane odczucia wśród warszawiaków, to jeszcze materiał, z jakiego jest wykonana jest wyjątkowo łatwopalny. Wykonana jest bowiem z 16 tysięcy plastikowych kwiatów. Tęcza na placu Zbawiciela stoi od 8 czerwca, a jej autorką jest artystka Julita Wójcik.

d2a8ov2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a8ov2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj