Trwa ładowanie...
d3jbzwq

Teatr Bagatela. Jacek Majchrowski chce dymisji dyrektora

Dyrektor Teatru Bagatela Henryk Schoen jest namawiany do rezygnacji przez przedstawicieli prezydenta Krakowa. Oskarżany o molestowanie i mobbing Schoen nie zamierza jednak odchodzić. Głos zabierają kolejne poszkodowane, sprawę bada prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Teatr Bagatela. Jacek Majchrowski chce dymisji dyrektora Henryka Schoena
Teatr Bagatela. Jacek Majchrowski chce dymisji dyrektora Henryka Schoena (East News, Fot: MAREK LASYK/REPORTER)
d3jbzwq

Teatr Bagatela w Krakowie miał być miejscem dramatu wielu jego pracowniczek. Kilkanaście kobiet publicznie oskarża dyrektora Henryka Schoena o trwające latami molestowanie oraz mobbingowanie.

Dyrektor Teatru Bagatela jest namawiany do dymisji przez ludzi prezydenta Krakowa - donosi tvn24.pl. Jacek Majchrowski przez swoich wysłanników miał przekazać Schoenowi, że oczekuje od niego dymisji (przepisy uniemożliwiają mu pozbawienie dyrektora stanowiska). Szef Bagateli nie zgodził się na takie rozwiązanie. Twierdzi, że padł ofiarą pomówień i spisku mającego na celu pozbawić go stanowiska.

Teatr Bagatela. Jacek Majchrowski chce dymisji dyrektora

Schoen na razie udał się na urlop. Może na nim przebywać nawet do stycznia (przysługuje mu ponad 50 dni roboczych). Wcześniej zawiesić go w obowiązkach może krakowska prokuratura. Jak dowiaduje się tvn24.pl, po 11 listopada zaplanowano przesłuchania kobiet oskarżających Schoena o molestowanie. Mają się one odbywać przed sądem, w obecności psychologa.

d3jbzwq

Zobacz też: Aktorka przez lata milczała. "Byłam naga, dyrektor związał mnie liną"

Kobiety przekonują, że wcześniej prosiły o interwencję prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Ten miał poprosić, by nie nagłaśniać sprawy, a on doprowadzi do dymisji dyrektora. Tak się jednak nie stało, a dwa dni później Schoen już wiedział, które kobiety poskarżyły się prezydentowi. Rzecznik magistratu Monika Chylaszek przyznała, że ich nazwiska zostały mu przekazane z magistratu.

Tymczasem zgłaszają się kolejne kobiety, które oskarżają Henryka Schoena o molestowanie. Część spośród 16 to osoby pracujące w kawiarniach wokół Teatru Bagatela.

Czytaj też: Afera z dyrektorem teatru Bagatela. Pracownicy chcą jego odsunięcia
Afera w Teatrze Bagatela odbija się na Jacku Majchrowskim. "Nie zdał egzaminu"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jbzwq

Podziel się opinią

Share
d3jbzwq
d3jbzwq
Więcej tematów