Trwa ładowanie...
d18eucu

Te liczby przerażają. ONZ alarmuje ws. Ukrainy

Niemal 10 tysięcy zabitych i ponad 20 tysięcy rannych - to krwawy bilans ponad dwóch lat walk na wschodzie Ukrainy. Eksperci Organizacji Narodów Zjednoczonych alarmują, że liczby te mogą być jeszcze wyższe, bo nie mają dostępu do danych z nielegalnych więzień utworzonych przez separatystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Te liczby przerażają. ONZ alarmuje ws. Ukrainy
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d18eucu

Z raportu ONZ wynika, że od początku kwietnia 2014 roku do połowy listopada tego roku na terenie Donbasu zginęło 9 758 osób, a rannych zostało 22 779 osób. Bilans dotyczy zarówno ludności cywilnej, jak i ukraińskich żołnierzy oraz członków separatystycznych formacji. Według danych organizacji, w tym okresie zginęły 2 tys. cywilów, w tym 298 pasażerów i członków załogi samolotu Malaysia Airlines, zestrzeleniu w lipcu 2014 roku nad Donbasem.

Eksperci zaznaczyli, że tylko w ciągu trzech ostatnich miesięcy - od 16 sierpnia do 15 listopada tego roku - w Donbasie zginęło 32 cywilów, a 132 zostało rannych.

Raport misji monitoringowej biura wysokiego komisarza ONZ ds. praw człowieka mówi też o istnieniu nielegalnych więzień na terenach samozwańczych republik: Ługańskiej i Donieckiej. Jednak obserwatorzy ONZ nie mają do tych obozów dostępu. Przez to dokładna liczba zaginionych podczas walk nie jest znana.

d18eucu

oprac. A. Jastrzębski

Zobacz też: Pierwszy niemiecki obóz zagłady na ziemiach polskich. KL Kulmhof powstał 75 lat temu

d18eucu

Podziel się opinią

Share

d18eucu

d18eucu
Więcej tematów