Trwa ładowanie...

Tatry. Zamknięto szlak ze Świnicy na Zawrat

Tatrzański Park Narodowy zamknął do odwołania szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem. Wszystko przez obryw skalny w rejonie Niebieskiej Turni i zniszczenia dużego fragmentu szlaku.

Share
Tatry. Zamknięto szlak ze Świnicy na Zawrat
Źródło: East News
d26pdvo

Szlak na odcinki ok. 20-30 metrów został zasypany przez skały - informuje Tatrzański Park Narodowy.

"Obryw jest nadal aktywny. Prosimy nie planować wycieczek tym szlakiem" - czytamy na stronie TPN. We wtorek na miejsce wybierają się pracownicy, by ocenić straty - informuje "Gazeta Krakowska".

d26pdvo

Wówczas podjęta zostanie decyzja co dalej zrobić z zasypanym szlakiem.

Przed przechodzeniem szlakiem Świnica-Zawrat ostrzegaja także ratownicy TOPR, którzy na swoim profilu na Facebooku opublikowali zdjęcia obrywu zrobione ze śmigłowca.

Niebezpiecznie w Tatrach

Mimo ładnej pogody, trzeba pamiętać, że warunki w górach są zdradliwe. Tylko w poniedziałek na szlaku pod Rysami dwie osoby poślizgnęły się na śniegu i spadły.

d26pdvo

Do akcji ruszył helikopter TOPR. Gdy ratownicy dotarli do pierwszego turysty okazało się, że jest ciężko ranny. Reanimowano go przez 40 minut. W stanie krytycznym trafił do szpitala w Zakopanem. Niestety, zmarł.

W czasie gdy ratownicy udzielali mu pomocy, tuż obok nich poślizgnął się na śniegu drugi. Mężczyzna jest mocno poobijany, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Opowiedział, że nie zdawał sobie sprawy, że jest tak niebezpiecznie a wyszedł w góry ze względu na piękną pogodę. Cudem nie doszło do tragedii.

Ratownicy ostrzegają, że cały czas na północnych stokach i w żlebach w Tatrach leży jeszcze dużo śniegu. Należy zachować szczególną ostrożność w takich miejscach.

d26pdvo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Joanna Schmidt o pamiętnym Sylwestrze: na Maderze jeszcze nie byliśmy

d26pdvo

Podziel się opinią

Share
d26pdvo
d26pdvo
Więcej tematów