Trwa ładowanie...

Tatry. Uwaga turyści: popularny szlak zamknięty

Pogoda w połowie października zdecydowanie zachęca do górskich wędrówek. Jednak w Tatrach jeden z najpopularniejszych szlaków niebawem zostanie zamknięty. Od poniedziałku turyści nie będą mogli korzystać z drogi między Wodogrzmotami Mickiewicza i Doliną Pięciu Stawów Polskich.
Share
Tatry. Szlak między Wodogrzmotami Mickiewicza i Doliną Pięciu Stawów Polskich zostanie zamknięty
Tatry. Szlak między Wodogrzmotami Mickiewicza i Doliną Pięciu Stawów Polskich zostanie zamknięty Źródło: PAP, Fot: Lech Muszyński
d2pstxj

Decyzję ogłosił w piątek Tatrzański Park Narodowy. "Od poniedziałku 21 października zamknięty będzie szlak w Dolinie Roztoki, od Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Szlak będzie zamknięty z powodu remontu, do odwołania" - przekazuje w komunikacie w komunikacie turystycznym TPN. Ten popularny trakt prowadzi z asfaltowej drogi biegnącej w kierunku Morskiego Oka aż do doliny i schroniska.

Dodatkowo od 9 października zamknięty jest szlak w Dolinie Strążyskiej, od wylotu doliny do Polany Strążyskiej. Turystom nie wolno również korzystać z drogi między Świnicą a Zawratem z powodu obrywu skalnego i zniszczeń szlaku.

d2pstxj

W komunikacie TPN przypomina turystom podstawowe zasady przed wycieczką w góry. Trasę należy dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia, a wycieczkę zaplanować tak, by wrócić przed zmrokiem.

Szum wokół edukacji seksualnej. Jarosław Gowin o Anji Rubik: mam inne autorytety

W górach może również nastąpić nagłe załamanie pogody i trzeba być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia takie jak: deszcz, śnieg czy silny wiatr.

d2pstxj

Dodatkowo w wyższych partiach (powyżej 2000 m n.p.m.) na północnych stokach i w miejscach zacienionych utrzymuje się niewielka warstwa śniegu, pod którą występują oblodzenia. W dolnych partiach warunki na szlakach są dobre, tylko miejscami, szczególnie na odcinkach leśnych, może być mokro, ślisko i gdzieniegdzie błotniście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pstxj

Podziel się opinią

Share
d2pstxj
d2pstxj
Więcej tematów