Trwa ładowanie...
tatry

Tatry. Upadek kobiety pod Rysami. Akcja TOPR

Tatry. W poniedziałek doszło do groźnej sytuacji pod Rysami. W trudnych warunkach grupa niemieckich turystów ruszyła zdobywać szczyt. W ciężkim stanie jest ranna kobieta.

Share
Tatry. Kobieta spadła pod Rysami
Tatry. Kobieta spadła pod RysamiŹródło: PAP, Fot: PAP/Grzegorz Momot, Grzegorz Momot
dukj88g

Tatry. Kobieta spadła pod Rysami

W poniedziałek grupa niemieckich turystów wybrała się na Rysy. Warunki atmosferyczne były bardzo trudne, ale to nie zniechęciło Niemców. Jak informuje PAP, grupa utknęła na Rysach. Na 200 metrów przed szczytem doszło do upadku niemieckiej turystki, która w stanie ciężkim została przetransportowana na dół przez ratowników. Następnie przeprowadzono akcję sprowadzenia jej współtowarzyszy.

Z powodu niskiego pułapu chmur w akcji ratunkowej nie można było skorzystać ze śmigłowca. Ratownicy na Rysy musieli dotrzeć pieszo znad Morskiego Oka, co przedłużyło czas trwania akcji. Pomocy potrzebowało pięciu turystów.

dukj88g

Tatry. Niemiecka turystka w ciężkim stanie

Tatrzański Park Narodowy w swojej prognozie ostrzegał przed tym, że warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne. Powyżej około 2000 m n.p.m. zalega cienka warstwa śniegu. Jest bardzo ślisko. Niski pułap chmur ogranicza widzialność, co może być przyczyną pobłądzeń. Na niżej położonych szlakach jest mokro i zalega dużo błota, przez co również jest ślisko.

TOPR dodaje, że na najbliższą dobę zapowiadane są duże opady śniegu, które stworzą bardzo trudne i ryzykowne warunki do uprawiania turystyki. Przy dużej intensywności opadów śniegu może pojawić się zagrożenie lawinowe. "Zdecydowanie odradzamy wszelkich wyjść w wyższe partie Tatr (powyżej górnej granicy lasu) do czasu zdecydowanej poprawy warunków" - czytamy na facebookowym profilu TOPR.

Koronawirus . Mocne oskarżenia. "Morawiecki powinien mieć trochę honoru"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dukj88g

Podziel się opinią

Share
dukj88g
dukj88g
Więcej tematów