Trwa ładowanie...
d32if8u

Taśmy Neumanna. Joachim Brudziński mówi o śp. Pawle Adamowiczu

- To, co Neumann mówi o śp. Adamowiczu, potwierdza po raz kolejny hipokryzję Platformy - uważa szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński. Polityk nawiązuje do taśm, jakie ujawniło TVP Info.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef sztabu PiS Joachim Brudziński.
Szef sztabu PiS Joachim Brudziński. (East News, Fot: Beata Zawrzel)
d32if8u

"Taśmy Neumanna wskazują, że czołowi działacze Platformy Obywatelskiej nie mieli wątpliwości dotyczących Pawła Adamowicza, a bronili go" - stwierdza dziennikarz wPolityce.pl przeprowadzający rozmowę.

Brudziński odpowiada: - Nie tylko Neumann, ale każdy z nich nie mając świadomości, że jest nagrywany mówił szczerze i szczerze wyrażał swoje opinie o Polakach, o ludziach mieszkających poza wielkimi miastami. Słowa: "jak jesteś z nami, to Cię będziemy bronić jak niepodległości", przypominają relacje z południa Włocha, swoistego rodzaju Cosa Nostrę - uważa polityk PiS.

d32if8u

- Neumann mówi bardzo wyraźnie: mnie nie interesuje, czy ktoś jest uczciwy czy nieuczciwy. Liczy się tylko, czy ktoś jest z PO. Taki wniosek i takie domniemanie można wyciągnąć ze słów, które tam padają - dodaje Brudziński.

Jak stwierdza szef sztabu PiS: - A to, co mówi o Adamowiczu potwierdza po raz kolejny hipokryzję. Przecież ci ludzie mieli świadomość, że są bardzo poważne zarzuty wobec prezydenta Gdańska. Po jego dramatycznej i strasznej śmierci bez mała uczynili z niego ikonę uczciwości, demokracji.

CZYTAJ TEŻ: Sławomir Neumann dla WP: w PiS musi się palić. "Przepraszam KOD"

Adamowicz broni męża

d32if8u

TVP Info w piątek opublikowało nagrania ze spotkania z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej, w którym udział brał szef klubu PO-KO Sławomir Neumann. Słowa, które padły podczas spotkania, wzbudzają ogromne kontrowersje.

Jak mówi na nagraniu z 2017 r. Neumann: "Na wybory idą głosować ludzie, którzy g…o się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia".

"Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k.. bronił jak niepodległości” - słychać na nagraniach szefa klubu PO-KO. Neumann mówi też m.in. o przekonaniu, że akty oskarżenia wobec polityków i samorządowców związanych z Platformą nie zaszkodzą partii. Ocenia również, że Komitet Obrony Demokracji to "żadna siła".

d32if8u

O śp. prezydencie Gdańska Neumann mówił: "Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach".

- To nielegalne nagrania prywatnego spotkania sprzed dwóch lat. Słychać na nich przede wszystkim, że PiS zaczyna wykorzystywać służby w walce z opozycją, a teraz okazuje się, że to był początek - mówił WP Sławomir Neumann, szef klubu PO-KO.

- Nie chcę teraz już o tym pamiętać - powiedziała WP Magdalena Adamowicz, żona śp. prezydenta Gdańska.

d32if8u

- To był czas wyborów, w których Platforma Obywatelska wystawiła swojego kandydata na Prezydenta Miasta Gdańska przeciwko mojemu mężowi. To były bardzo trudne politycznie momenty dla Pawła. Podobne wypowiedzi padały również w mediach, i w oczywisty sposób były elementem gry wyborczej - powiedziała w rozmowie z WP Adamowicz.

- Nie chcę teraz już o tym pamiętać i przypominam, że w drugiej turze wyborów prezydenckich PO poparło Pawła Adamowicza. Poza tym, naprawdę sprowadzanie polskiej polityki do nagrań z podsłuchów i potem ich komentowania to nie najlepszy pomysł na wyprowadzenie nas z matni ogarniającej nas politycznej nienawiści w Polsce - dodała europosłanka.

Przypomnijmy, że zarzuty, o którym wspomina Neumann na nagraniu, dotyczą nieujawnienia dochodów i zaniżonego podatku dochodowego. Prokuratura postawiła je Adamowiczowi w sierpniu 2016 r. Z kolei zdaniem Centralnego Biura Antykorupcyjnego Adamowicz w swoim oświadczeniu majątkowym zataił także około 180 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32if8u

Podziel się opinią

Share

d32if8u

d32if8u
d32if8u
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów