Trwa ładowanie...
dimbtvz

Tarnowskie Góry: kompletnie pijana kobieta opiekowała się dwulatką

Do ledwo trzymającej się na nogach kobiety, pod której opieką znajdowała się dwuletnia dziewczynka wezwano policję. Kontrola trzeźwości wykazała, że opiekunka miała we krwi 2,5 promila alkoholu. Kobieta zajmowała się dzieckiem od wczesnego niemowlęctwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pijana opiekunka miała 2,5 promila we krwi.
Pijana opiekunka miała 2,5 promila we krwi. (Archiwum prywatne)
dimbtvz

Do interwencji doszło w czwartek, w jednym ze sklepów w Tarnowskich Górach. Kobieta, która opiekowała się dwulatką, chciała zrobić zakupy. Jej stan zaniepokoił jednak obsługę sklepu - opiekunka miała ledwo trzymać się na nogach. To skłoniło jedną z ekspedientek do wezwania policji, która poinformowała, że przy ladzie sklepowej stoi kompletnie pijana kobieta, która przyszła do sklepu z malutką dziewczynką.

Po kontroli trzeźwości okazało się, że opiekunka ma we krwi 2,5 promila. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe by zbadano stan dwulatki. Dziecku nic się nie stalo. Natychmiast powiadomiono o całym zajściu matkę dziewczynki, która przyjechała odebrać dziecko z rąk pijanej opiekunki.

Kobieta zajmująca sie dzieckiem to 39-letnia, wynajęta opiekunka do dziecka. Według informacji matki dziewczynki, kobieta miała się zajmować dzieckiem odkąd skończyło 3. miesiąc życia.

Jeśli sąd uzna, że pijana opiekunka naraziła dwulatkę na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, może jej grozić do 5 lat więzienia.

Źródło: onet.pl

dimbtvz

Podziel się opinią

Share

dimbtvz

dimbtvz
Więcej tematów