ycipk-49dnsc
ycipk-49dnsc

Tarik Aziz zostanie przyjęty przez papieża

Wicepremier Iraku Tarik Aziz, jeden
z najbardziej znanych irackich chrześcijan, poinformował we wtorek
w wywiadzie dla francuskiego "Le Figaro", że w połowie lutego
zostanie przyjęty w Rzymie przez papieża Jana Pawła II.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-49dnsc

Aziz powiedział, że poprosił o audiencję u papieża, który zdecydowanie krytykuje amerykańskie plany ataku na Irak, i od razu otrzymał pozytywną odpowiedź.

Zapytany, czy zostanie przyjęty przez papieża 14 lutego, Aziz odpowiedział: "Za radą przyjaciół we Włoszech i w Watykanie poprosiłem o spotkanie z papieżem i natychmiast otrzymałem zgodę".

Podczas niedawnego spotkania z dyplomatami akredytowanymi przy Watykanie Jan Paweł II oświadczył: "Nie dla wojny! Wojna nie jest zawsze nieunikniona. Wojna jest zawsze porażką ludzkości".

ycipk-49dnsc

Aziz jest chrześcijaninem, członkiem Kościoła chaldejskiego, który jest Kościołem obrządku wschodniego, zjednoczonym z Rzymem. Wielu jego wyznawców mieszka w Iraku. (jask)

[

Podziel się

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a )
Skomentuj tę sprawę! Czy Polska powinna się aż tak bardzo angażować po stronie Ameryki? Czy Polska powinna bardziej liczyć się ze zdaniem Niemiec i Francji? Czy Polsce potrzebny jest "Wielki Brat" za oceanem?
Redakcja wiadomości poszukuje osób, które mają ciekawe spostrzeżenia, dotyczące publikowanych informacji. Jeśli chcesz się tymi uwagami podzielić, to zapraszamy Cię do współredagowania naszego serwisu i czekamy na Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

ycipk-49dnsc
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-49dnsc

ycipk-49dnsc
ycipk-49dnsc