Trwa ładowanie...
darq4qe

Tarcza antykryzysowa. Biznes chce zmian. Najgorsze ma nadejść jesienią

Tarcza antykryzysowa to ratunek dla przedsiębiorców w czasach kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. Biznes chce jednak zmian w przepisach. Właściciele firm są zdania, że najgorsze nadejdzie dopiero jesienią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tarcza antykryzysowa. Przedsiębiorcy chcą kolejnych zmian
Tarcza antykryzysowa. Przedsiębiorcy chcą kolejnych zmian (Getty Images)
darq4qe

Tarcza antykryzysowa. Biznes chce zmian

Wiele branż ucierpiało w związku z obostrzeniami nałożonymi przez rząd w obawie przed rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Rządzący przygotowali specjalną tarczę antykryzysową, która ma pomóc w przetrwaniu trudnych chwil. Przedsiębiorcy w czasie kryzysu mogą korzystać z wielu udogodnień, co pozwala im na oszczędności.

Jednak zdaniem pracodawców, najgorszy moment w gospodarce ma nadejść dopiero jesienią. Dlatego biznes domaga się sporych zmian w kolejnej wersji tarczy antykryzysowej. To ma pozwolić na uratowanie wielu firm, które w dłuższej perspektywie czasu mogą sobie nie poradzić z kryzysem.

darq4qe

Tarcza antykryzysowa. Jakie zmiany?

Jak informuje portal money.pl, przedsiębiorcy chcą m.in. wydłużenia na kolejne miesiące zwolnienia z ZUS i podatków czy wydłużenia rozliczeń czasu pracy do 24 miesięcy. Oferta współpracy przy konstruowaniu następnej tarczy antykryzysowej wyszła z rządu. Do współpracy i konsultacji zaproszono przedsiębiorców, związki zawodowe oraz samorządowców.

Mali przedsiębiorcy domagają się również zawieszenia podzielnej płatności i uwolnienia środków z VAT, które są zamrażane na ich kontach bankowych.Chcą swobodnie dysponować swoim kapitałem tak, by nie musieć zaciągać kredytów i pożyczek w bankach.

Z kolei duże przedsiębiorstwa chcą dalszego wsparcia dofinansowania miejsc pracy, wydłużenia umów okresowych z obecnych maksymalnie 36 miesięcy do 48 miesięcy.

darq4qe

"Zabawa w chowanego" braci Sekielskich. Jarosław Gowin przyznaje: mało kto chce wejść w skład komisji ds. pedofilii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

darq4qe

Podziel się opinią

Share

darq4qe

darq4qe
Więcej tematów