Trwa ładowanie...
dr6s58l

Tarcia w obozie władzy. Koalicjanci nie mogą się porozumieć

W Zjednoczonej Prawicy ma panować napięta sytuacja. A wszystko przez ustawę dyscyplinującą sędziów. Przedstawiciele partii Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry mieli nie dotrzymać ustaleń, które wypracowali z ugrupowaniem Jarosława Gowina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Porozumienie Jarosława Gowina znowu miało nie zostać poinformowane o decyzji koalicjantów
Porozumienie Jarosława Gowina znowu miało nie zostać poinformowane o decyzji koalicjantów (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
dr6s58l

"W Zjednoczonej Prawicy nie ma zgody co do ustawy dyscyplinującej sędziów" - donosi "Rzeczpospolita". Według dziennika Porozumienie było zaskoczone tym, że ustawa zaprezentowana 12 grudnia była znacznie szersza od wstępnych ustaleń w obozie władzy.

Ustalono, że w drodze poprawek i w toku prac komisji sejmowej ustawa zostanie "złagodzona". Chciała tego, jak zaznacza dziennik, przede przede wszystkim partia Jarosława Gowina. Jednak kilka poprawek wyszło poza ustalenia w ramach Zjednoczonej Prawicy. Mowa o zmianach zwiększających kompetencje nowych izb SN.

- To wywołało irytację naszego środowiska - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" jeden z przedstawicieli Porozumienia. Teraz ustawie przyjrzy się Senat. Porozumienie podobno zdecydowało, że jeśli wyższa izba parlamentu przyjmie kolejne zmiany, to ono je poprze w głosowaniu w Sejmie. - To efekt niewywiązywania się z porozumienia - tłumaczył rozmówca dziennika.

dr6s58l

Zobacz też: Co jeśli Andrzej Duda przegra? "Rozpisanie wcześniejszych wyborów"

"Rzeczpospolita" zauważa jednak, że ten "popis niesubordynacji" Porozumienia może nie dojść do skutku. Jest powiem mocno prawdopodobne, że Senat nie będzie proponował poprawek, ale odrzuci ustawę w całości. Wtedy znowu będzie głosował Sejm, a ostatecznie ustawa trafi na biurko prezydenta. A Andrzej Duda ws. dyscyplinowania sędziów wyraził się jasno.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dr6s58l

Podziel się opinią

Share
dr6s58l
dr6s58l
Więcej tematów