Trwa ładowanie...

Tanie linie lotnicze chcą oferować samoloty bez foteli

Linie lotnicze VivaColombia rozważają usunięcie foteli ze swoich samolotów. Pasażerowie w czasie lotu mieliby stać, ale za to przewoźnik zamierza obniżyć znacząco ceny biletów - informuje "The Independent".

Share
Tanie linie lotnicze chcą oferować samoloty bez foteliŹródło: Pixabay.com
d2oupnf

Przedstawiciele kolumbijskich linii lotniczych liczą, że dzięki temu będą mielii więcej pasażerów, a na bilet stać będzie również mniej zamożnych mieszkańców kraju.

Twórca linii VivaColombia informują, że obecnie trwa sprawdzajnie procedur bezpieczeństwa dotyczących tego, czy pasażerowie mogą stać w czasie lotu. - Jesteśmy zainteresowani wszystkim, co może sprawić, że podróże samolotem będą tańsze - wyjaśnia prezes tych linii William Shaw. - Komu zależy na marmurowych podłogach i darmowych orzeszkach? - pytał Shaw.

Kontrowersyjny pomysł przewożenia pasażerów "na stojąco" przedstawił już w 2010 roku prezes Ryanair Michael O'Leary, który przekonywał, że samolot to tylko autobus ze skrzydłami". W ten sposób tłumaczył fakt, iż zapinanie pasów bezpieczeństwa nie jest konieczne, tak jak w komunikacji miejskiej.

Dotąd żaden kraj nie zgodził się na przewożenie pasażerów w taki sposób. Alfredo Bocanegra, szef kolumbijskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, już zapowiedział, że nie zgodzi się na takie rozwiązanie. - Ludzie powinni podróżować jak istoty ludzkie - zaznaczył.

d2oupnf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oupnf
d2oupnf
Więcej tematów