Trwa ładowanie...
d248ymh
d248ymh

Tallin: koncert laureatów Konkursu Chopinowskiego

W stolicy Estonii Tallinie odbył się w niedzielę koncert galowy utworów Fryderyka Chopina. W wielkiej sali Filharmonii Narodowej wystąpili laureaci zakończonego w sobotę w Narwie IV Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodzieży z państw Morza Bałtyckiego oraz gościnnie polska pianistka Anna Górecka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d248ymh

Tysiącosobowa widownia była wypełniona do ostatniego miejsca. Przybyli ministrowie, parlamentarzyści, luminarze świata kultury i bardzo liczni melomani. Mistrzostwo młodych wykonawców z Polski, Estonii, Finlandii, Litwy, Niemiec i Rosji nagradzali burzliwymi oklaskami.

Prezes Zarządu Polskiego Radia Ryszard Miazek wręczył 15-letniemu Willemu Matveinenowi z Finlandii nagrodę rozgłośni, która od początku patronuje konkursowi. Podkreślił, że także poprzez wspieranie młodych talentów Polskie Radio wypełnia swoją misję promocji kultury narodowej na świecie.

Ryszard Miazek podkreślił, że Polskie Radio ufundowało pobyt w Polsce, by młody pianista mógł poznać kraj Chopina i aby przybliżyć niepowtarzalność muzyki, która zawsze łączy się w jakiś sposób z miejscem zamieszkania twórcy, z miejscem jego dzieciństwa, gdzie kształtuje się wrażliwość muzyczna.

Podobną nagrodę z rąk ministra kultury Andrzeja Celińskiego otrzymał inny laureat konkursu 16-letni Litwin Gintaras Januszeviczius. (and)

d248ymh

Podziel się opinią

Share
d248ymh
d248ymh
Więcej tematów