Trwa ładowanie...

Talibowie w Pakistanie zaatakowali akademik. Terroryści zabili i ranili kilkadziesiąt osób

Pakistańscy talibowie przebrani za kobiety zaatakowali akademik w Pakistanie. Zginęło kilkanaście osób. Ofiar byłoby więcej, gdyby nie błyskawiczna akcja policji.

Talibowie w Pakistanie zaatakowali akademik. Terroryści zabili i ranili kilkadziesiąt osóbŹródło: East News
d8il4ey
d8il4ey

Przynajmniej czterech talibów rikszą podjechało pod bramę akademika uczelni rolniczej na terenie kampusu uniwersyteckiego w Peszawarze. Wszyscy mieli na sobie burki, czyli tradycyjne stroje kobiece przykrywające całe ciało. Terroryści otworzyli ogień do strażników i weszli na teren akademika, gdzie strzelali do studentów.

Islamiści zabili przynajmniej 9 osób. Szpitale w Peszawarze informują o 38 rannych, w tym kilku w stanie krytycznym. Wymiana ognia z interweniującymi funkcjonariuszami służb bezpieczeństwa trwała godzinę. Wszyscy terroryści zginęli na miejscu.

Zobacz skutki masakry w szkole w Peszawarze w 2014 r. W zamachu zginęło 151 osób

Do zamachu przyznała się islamistyczna organizacja Tehreek-e-Taliban Pakistan. Powodem ataku na uczelnię miało być wykorzystywanie jej przez pakistańskie służby bezpieczeństwa ISI.

Pakistan jest sceną nieustannych walk pomiędzy siłami bezpieczeństwa a islamistami, którzy w dużej mierze rekrutują swoich sympatyków na obszarach plemiennych przy granicy z Afganistanem. Trzy lata temu w bardzo podobnym ataku na należącą do armii szkołę w Pakistanie zginęło 151 osób, w większości uczniów.

d8il4ey

Obecnie W Pakistanie panują obecnie podwyższone środki bezpieczeństwa. Przez kilka tygodni wokół stolicy Islamabadu trwały protesty przeciwko złagodzeniu kar za bluźnierstwo. W starciach pomiędzy demonstrantami a policją zginęło 7 osób a setki zostały ranne.

d8il4ey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8il4ey
Więcej tematów