Trwa ładowanie...

Tak wyglądają stopy i dłonie Elisabeth Revol. Grozi jej amputacja

Francuska telewizja "TV3" pokazała dramatyczne zdjęcia stóp i dłoni Elisabeth Revol. Palce 38-latki są tak zsiniałe, że niemal czarne. Ekspert zajmujący się himalaistką, nie wyklucza amputacji.

Share
Tak wyglądają stopy i dłonie Elisabeth Revol. Grozi jej amputacja
Źródło: Facebook.com
duip4u7

Ekspert w dziedzinie medycyny górskiej, Emmanuela Cauchy'ego przyznał, że obawia się o zdrowie 38-latki. Elisabeth Revol ma odmrożenia trzeciego i czwartego stopnia. Na zdjęciach widać, że jej palce u stóp i rąk są czarne, być może będzie trzeba je amputować.

Prócz odmrożeń, lekarz donosi o ostrym osłabieniu, wychudzeniu i częściowej ślepocie. Na szczęście, życiu Elisabeth nie zagraża niebezpieczeństwo. Cauchy zamierza wstrzyknąć himalaistce prostawasyny (substancji, która pomaga uniknąć amputacji) w odmrożone partie ciała. Niestety, w Pakistanie, gdzie aktualnie przebywa Revol, nie ma szans na zdobycie leku. Trwają poszukiwania środka o podobnym działaniu, a liczy się każda sekunda.

"To wyścig z czasem, jeśli chcemy uniknąć amputacji” – podsumował Cauchy.

Przypomnijmy, że w akcji ratunkowej wzięli udział Denis Urubko i Adam Bielecki. Polacy zostali "zrzuceni" z helikopterów pod Nanga Parbat. W rekordowym tempie dotarli do Francuzki, która na własną rękę schodziła tyłem po lodzie. Całej trójce udało się zejść do obozu na wysokości 4800 m, skąd zabrały ich helikoptery.

duip4u7

Podziel się opinią

Share
duip4u7
duip4u7
Więcej tematów