Trwa ładowanie...
d4d1ij3

Tak wygląda ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik

W miniony weekend otwarto ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik. To nowa przestrzeń spacerowa z pięknym widokiem na miasto. Krajobraz urozmaicają kratery pełniące funkcję świetlików dachowych, ścieżki spacerowe przypominające strumienie żłobiące glebę oraz donice z kilkudziesięcioma gatunkami roślin odpornych na trudne warunki wegetacji.
Share
Tak wygląda ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik
Źródło: WawaLove.pl
d4d1ij3

Przez cały weekend mieszkańcy Warszawy mogli odbyć spacer po ogrodzie w towarzystwie botaników, zrobić zdjęcie w plenerowym studio fotograficznym, podejrzeć okoliczne ptaki, jak również spojrzeć w niebo przez teleskop.

Ogród na Koperniku jest inny niż ten obok, na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Dominują rośliny płożące, trawy, iglaki, byliny odporne na trudne warunki pogodowe. Pośród roślin znajdują się kratery. Styl przestrzeni inspirowany erozją nadrzecznego terenu.

- Centrum Nauki Kopernik kwitnie od czterech lat, teraz dodatkowo zakwitło na dachu. Od 2010 roku, kiedy zostało otworzone, odwiedziły je 4 miliony osób. Pan dyrektor powiedział mi, że to najczęściej odwiedzane centrum w Europie. Jesteśmy z niego bardzo dumni. Zmienia się, żyje, jest bardzo dynamiczne, a ogród jest dopełnieniem - mówiła podczas niedzielnego otwarcia ogrodu Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

Dostępność dla niepełnosprawnych: wjazd i zjazd dla wózków po długiej rampie; brak windy; niektóre alejki ogrodu mają szerokość mniejszą niż 90 cm.

d4d1ij3

Podziel się opinią

Share
d4d1ij3
d4d1ij3
Więcej tematów