Trwa ładowanie...
d1aa1nw

Tak PO "wyczaruje" wysoką frekwencję na marszu?

Czy do zapełnienia autobusów z uczestnikami sobotniej demonstracji "Marsz wolności" w Warszawie wykorzystuje się samorządy lokalne oraz nauczycieli i szkoły? Wiele na to wskazuje - podał w czwartek wieczorem portal wPolityce.pl, przytaczając przykład korespondencji władz małopolskiego Podegrodzia z dyrektorami szkół.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak PO "wyczaruje" wysoką frekwencję na marszu?
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d1aa1nw

- Czy do zapełnienia autobusów z uczestnikami sobotniej demonstracji "Marsz wolności" w Warszawie wykorzystuje się samorządy lokalne oraz nauczycieli i szkoły? Wiele na to wskazuje - podał w czwartek wieczorem portal wPolityce.pl, przytaczając przykład korespondencji władz małopolskiego Podegrodzia z dyrektorami szkół.

"Szokujące sposoby" na podniesienie frekwencji na marszu organizowanym przez Platformę Obywatelską 6 maja w Warszawie dziennikarze portalu ujawnili w wieczornym tekście, w którym cytowana jest m.in. korespondencja mailowa, jaką z dyrektorami szkół prowadzą władze małopolskiego Podegrodzia.

Według portalu, w liście do rodziców i nauczycieli władze gminy zapraszają na marsz 6 maja w Warszawie i gwarantują darmowy transport dla chętnych. "To forma wywierania presji na szkoły, by te prowadziły agitacje polityczną - twierdzi poseł Prawa i Sprawiedliwości Józef Leśniak, który ujawnił skandal" - czytamy na portalu.

d1aa1nw

Jak wynika z informacji wPolityce.pl, mail datowany jest na 28 kwietnia i został rozesłany do wszystkich dyrektorów szkół w małopolskiej gminy Podegrodzie. "W mailu, wysłanym do kilkunastu szkół i przedszkoli (...) czytamy o tym, że gmina zaprasza rodziców i nauczycieli do uczestnictwa w sobotnim marszu, a w razie potrzeby zapewnia stosowny transport do oddalonej 400 km od Podegrodzia Warszawy. Z listu wynika więc, że transport zapewnia gmina, która opłaca go z pieniędzy publicznych - zaznaczają dziennikarze portalu.

Cytowany przez portal poseł Leśniak określa mail agitujący za uczestnictwem w politycznej demonstracji w Warszawie "skandalem i patologią".

"Angażowanie się władz gminy w polityczną walkę prowadzoną przez dzisiejszą +totalną opozycję+, jaką określa się Platforma Obywatelska, jest zaprzeczeniem idei powstania samorządów. (...) Sytuację, kiedy gmina przyłącza się do współorganizowania manifestacji antyrządowych w Warszawie poprzez organizowanie bezpłatnego transportu spod Nowego Sącza do Warszawy, można bez wątpienia nazwać głęboką patologią życia publicznego i nadużyciem w wydawaniu środków publicznych na cele partyjne" - alarmuje poseł Leśniak.

d1aa1nw

Podziel się opinią

Share
d1aa1nw
d1aa1nw
Więcej tematów