Plaga w Tatrach. "Zobaczyłam podwórko i dom"

Turystka z województwa świętokrzyskiego postanowiła wybrać się na kilka dni do Zakopanego. Niestety, kobieta padła ofiarą przekrętu. Oszuści żerują na wczasowiczach, chcących odpocząć w stolicy Tatr.

Sezon letni w Zakopanem. Turyści na Krupówkach
Sezon letni w Zakopanem. Turyści na Krupówkach
Źródło zdjęć: © East News | Pawel Murzyn

14.07.2023 | aktual.: 14.07.2023 22:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kobieta, szukając w internecie kwatery w Zakopanem, natrafiła na atrakcyjną ofertę i postanowiła przelać zaliczkę. Znaleziony apartament miał znajdować się niedaleko Krupówek. Okazało się, że turystka padła ofiarą oszustwa.

Oszustwo w Zakopanem

Oszuści posuwają się do coraz bardziej pomysłowych sposobów, aby "zarobić" na turystach w sezonie letnim. Kobieta zarezerwowała pobyt dla czterech osób na pięć dni. Dzień później zorientowała się, że oferta jednak nie wygląda tak wiarygodnie, jak myślała.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Oszustwo na kwaterę w Zakopanem. "Zobaczyłam podwórko i dom"

- Spojrzałam tylko przed wpłatą na mapy Google, zobaczyłam jakieś zielone podwórko i dom. Wpłaciłam 288 zł zaliczki, następnego dnia ogłoszenie nie było już aktywne - powiedziała oszukana kobieta w rozmowie z serwisem 24tp.pl.

Okazało się, że budynek, w którym miała spać, istnieje, ale nie w Zakopanem, tylko w Bukowinie Tatrzańskiej.

Podobnych sytuacji jest wiele, szczególnie w turystycznych miejscowościach. Oszuści najczęściej kuszą wczasowiczów atrakcyjną ofertą z dobrą lokalizacją i wystrojem wnętrz. Takie kwatery są najczęściej w zaskakująco przystępnej cenie.

Zakopiańscy policjanci radzą. "Nie daj się oszukać"

W związku z licznymi oszustwami policja wystosowała do turystów apel.

  1. Zaliczkę wpłacajmy na konto bankowe, każda propozycja przelania pieniędzy za pomocą alternatywnych form, firm pośredniczących, powinna wzbudzić nasze podejrzenia.
  2. Poprośmy o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu za wpłaconą zaliczkę. Opór w wystawieniu dokumentu powinien wzbudzić nasze podejrzenia co do uczciwości oferty.
  3. Zachowujmy całą dokumentację związaną z transakcją, przelewy, e-maile, zarówno te, które wysyłaliśmy, jak i te, które otrzymaliśmy.

Źródło: 24tp.pl, Policja Zakopane

Czytaj również:

Komentarze (38)