Trwa ładowanie...

Tak ludzie przed Sejmem zareagowali na wystąpienie Kaczyńskiego. Mamy nagranie

"Zniszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami!" - krzyczał w nocy do posłów opozycji prezes PiS Jarosław Kaczyński z mównicy sejmowej. Wypowiedź odbiła się szerokim echem - w parlamencie, ale również pod nim, gdzie trwał protest KOD. Reporter WP uchwycił reakcję tłumu na nagraniu.

Share
Tak ludzie przed Sejmem zareagowali na wystąpienie Kaczyńskiego. Mamy nagranie
Źródło: PAP
d1xx28i

Słowa Kaczyńskiego padły późnym wieczorem, kiedy Sejm przystąpił do II czytania projektu ustawy o SN. Prezes PiS wszedł na mównicę bez żadnego uprzedzenia. - Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata - wykrzyczał.

Zobacz: Kaczyński nie wytrzymał: "Nie wycierajcie sobie mord moim bratem. Zamordowaliście go"

- Zobaczcie, co robicie z Polski, rozejrzyjcie się. To są sceny jak z Białorusi - skomentowała Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Ale gorąco było również pod Sejmem, gdzie trwała demonstracja przeciwko zmianom w sądownictwie.

d1xx28i

Reporter WP uchwycił na nagraniu, jak ludzie zareagowali na słowa Kaczyńskiego o mordercach. Były gwizdy, okrzyki: "hańba", "sam go zamordował" i "to pokazuje, co Kaczyński ma głowie, po co im są potrzebne sądy, to ma być instrument do wsadzania opozycji do więzień".

Jak donosił nasz reporter, nie był to koniec stanowczych działań przeciwników PiS-u. Ludzie blokowali wyjazd z Sejmu posłom partii rządzącej. Siedzieli na jezdni, otoczeni kordonem policji.

O godz. 9 rano ma się odbyć głosowanie nad skierowaniem projektu ustawy o Sądzie Najwyższym do sejmowej komisji.

d1xx28i

Podziel się opinią

Share
d1xx28i
d1xx28i
Więcej tematów