Trwa ładowanie...
d3vtl21

Tak ludzie przed Sejmem zareagowali na wystąpienie Kaczyńskiego. Mamy nagranie

"Zniszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami!" - krzyczał w nocy do posłów opozycji prezes PiS Jarosław Kaczyński z mównicy sejmowej. Wypowiedź odbiła się szerokim echem - w parlamencie, ale również pod nim, gdzie trwał protest KOD. Reporter WP uchwycił reakcję tłumu na nagraniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protest przed Sejmem
Protest przed Sejmem (PAP)
d3vtl21

Słowa Kaczyńskiego padły późnym wieczorem, kiedy Sejm przystąpił do II czytania projektu ustawy o SN. Prezes PiS wszedł na mównicę bez żadnego uprzedzenia. - Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata - wykrzyczał.

Zobacz: Kaczyński nie wytrzymał: "Nie wycierajcie sobie mord moim bratem. Zamordowaliście go"

- Zobaczcie, co robicie z Polski, rozejrzyjcie się. To są sceny jak z Białorusi - skomentowała Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Ale gorąco było również pod Sejmem, gdzie trwała demonstracja przeciwko zmianom w sądownictwie.

d3vtl21

Reporter WP uchwycił na nagraniu, jak ludzie zareagowali na słowa Kaczyńskiego o mordercach. Były gwizdy, okrzyki: "hańba", "sam go zamordował" i "to pokazuje, co Kaczyński ma głowie, po co im są potrzebne sądy, to ma być instrument do wsadzania opozycji do więzień".

Jak donosił nasz reporter, nie był to koniec stanowczych działań przeciwników PiS-u. Ludzie blokowali wyjazd z Sejmu posłom partii rządzącej. Siedzieli na jezdni, otoczeni kordonem policji.

O godz. 9 rano ma się odbyć głosowanie nad skierowaniem projektu ustawy o Sądzie Najwyższym do sejmowej komisji.

Przeczytaj również: Awantura w Sejmie po słowach Kaczyńskiego. Na Twitterze wrze. "On kompletnie oszalał"

d3vtl21

Podziel się opinią

Share
d3vtl21
d3vtl21
Więcej tematów