Trwa ładowanie...
d2db6z2

"Tak dla transplantacji". Marsz w Zakopanem

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w marszu nordic walking w Zakopanem. Wydarzenie miało na celu promocję transplantacji, czyli przeszczepiania narządów celem ratowania zdrowia i życia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda. (East News)
d2db6z2

- Jestem zdecydowanym zwolennikiem transplantacji jako sposobu na, de facto, przywracanie życia człowiekowi, bo brak transplantacji, brak organu do przeszczepienia w efekcie oznacza śmierć osoby, która jest chora - powiedział w sobotę w Zakopanem prezydent Andrzej Duda

Podkreślił, że celem akcji jest zachęcanie do pomocy drugiemu człowiekowi.

- Spotykamy się pod hasłem "Tak dla transplantacji", nie dla nas, tylko od nas. Dlatego, że to my dajemy możliwość, gdyby coś nam się zdarzyło, w razie nieszczęścia, żeby można było od nas pobrać organy i dać je potrzebującemu - dodał.

d2db6z2

Andrzej Duda podkreślił, że decyzja o przekazaniu organów innemu człowiekowi nie jest łatwą, ale "bardzo odpowiedzialną".

- Często transplantacja wiąże się z trudnymi rozmowami, ale oznacza także łzy radości tych, którzy zostali uratowani - zaznaczył.

d2db6z2

WIDEO: Kto nowym marszałkiem Senatu? Kosiniak-Kamysz odpowiada z nutką złośliwości pod adresem KO

"Tak Dla Transplantacji" to ogólnopolski program Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, którego głównym zadaniem jest popularyzacja idei transplantacji, pomoc osobom niepełnosprawnym (w tym dzieci i młodzieży) oraz wsparcie budowy modułu C Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w którym mieścić się będzie Centrum Leczenia Mukowiscydozy i Przeszczepu Płuc.

d2db6z2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2db6z2

d2db6z2
d2db6z2
Więcej tematów