WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Tajwan: ponad 500 rannych w wyniku pożaru w parku rozrywki

509 osób zostało rannych, w tym blisko190 ciężko, w wyniku pożaru, który wybuchł w sobotę wieczorem w parku rozrywki w Nowym Tajpej na Tajwanie - poinformowały w niedzielę rano władze. Ogień rozprzestrzenił się ze sceny podczas pokazu, w którym uczestniczyło ponad tysiąc widzów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W parku rozrywki doszło do wypadku
W parku rozrywki doszło do wypadku (AFP)
WP

Nadal nie wiadomo, co było przyczyną zapalenia się i eksplozji kolorowego proszku, rozpylanego zazwyczaj podczas tego typu pokazów.

Ogień rozprzestrzenił się szybko ze sceny. Poparzonych widzów ewakuowano w pontonach i na noszach. Ponad 500 osób odniosło lżejsze obrażenia. Poparzonych widzów ewakuowano w pontonach i na noszach. Przewieziono ich do pobliskich szpitali, także wojskowych.

Trwa ustalanie przyczyny eksplozji.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP