Trwa ładowanie...
d46qdsq

Tajna narada. Dziennikarz dołączył do narady szefów MON

Holenderski dziennikarz Daniël Verlaan z programu RTL Nieuws przez chwilę uczestniczył w organizowanej przez internet tajnej naradzie Ministrów Obrony Narodowej krajów członkowskich Unii Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tajna narada. Dziennikarz dołączył do narady szefów MON fot:Michiel van Hulten
Tajna narada. Dziennikarz dołączył do narady szefów MON fot:Michiel van Hulten (Twitter)
d46qdsq

W piątek odbyło się tajne posiedzenie Ministrów Obrony Narodowej krajów Unii Europejskiej. W wydarzeniu przez chwilę uczestniczył Holenderski dziennikarz Daniël Verlaan z programu RTL Nieuws. Redakcji po kilku próbach udało się odgadnąć kod PIN umożliwiający wstęp na spotkanie.

Minister obrony narodowej Ank Bijleveld przez nieuwagę umieściła na Twitterze zdjęcie, które zawierało adres logowania i część kodu PIN do organizowanej w sieci tajnej narady szefów resortów obrony państw Unii Europejskiej. Dziennikarzowi holenderskiej stacji RTL udało się bez większych trudności złamać kod.

Na zdjęciu opublikowanym przez jednego z członków spotkania widniał adres logowania i pięć z sześciu cyfr hasła, potrzebnych do wejścia na tajną unijną konferencję.

d46qdsq

Studio PlayStation 5: Adam Zdrójkowski – Fenomen kontrolera DualSense

"Wiesz, że dostałeś się na tajną konferencję?"

- Wiesz, że dostałeś się na tajną konferencję? - zapytał Josep Borrell szef unijnej dyplomacj

d46qdsq

Dziennikarz potwierdził, że wie, w czym uczestniczy. Później przeprosił za przerwanie spotkania i poinformował jaki zawód wykonuje oraz w którym kraju mieszka.

- Lepiej szybko się wyloguj, zanim przyjedzie policja - powiedział Borrell do dziennikarza, który dostał się na tajne spotkanie europejskich ministrów obrony. Całe to zdarzenie trwało zaledwie kilka minut.

"Głupi błąd" i groźba kary

- Znów okazało się, że ministrowie muszą zrozumieć, jak ostrożnym trzeba być na Twitterze - powiedział w Hadzepremier Holandii Mark Rutte, który nie krył swego niezadowolenia w związku z tą sytuacją.

Według resortu obrony był to "głupi błąd". Zdjęcie zostało szybko usunięte z mediów społecznościowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46qdsq

Podziel się opinią

Share
d46qdsq
d46qdsq
Więcej tematów