Trwa ładowanie...
d25u72j

Tajna dacza Putina. Nowe odkrycie Aleksieja Nawalnego

Aleksiej Nawalny opublikował film, w którym pokazuje skrywany przed Rosjanami dom wypoczynkowy Putina nad Zatoką Wyborską. W odnowieniu historycznej willi miał pomagać m.in. gangster z mafii tambowskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Willa Sellgrena - tu według Nawalnego wypoczywa Putin
Willa Sellgrena - tu według Nawalnego wypoczywa Putin (Youtube.com)
d25u72j

Tajna dacza Putina to Willa Sellgrena na wyspie koło Wyborga, niedaleko granicy z Finlandią. Zbudowany na początku XX wieku trzypiętrowy dom był w przeszłości planem sowieckiego filmu o Sherlocku Holmesie, potem jednak popadł w ruinę. Odżył dopiero kilka lat temu, kiedy został przebudowany przez rosyjskiego prezydenta.

Według Nawalnego i opozycyjnej telewizji Dożdż, która "ubiegła" blogera w publikacji swojego śledztwa, posiadłość formalnie należała do Olega Rudnowa, zmarłego niedawno starego znajomego Putina i właściciela Baltic Media Group, a obecnie należy do jego syna. Co ciekawe, w remont willi zaangażowany był Ilia Traber, jeden z członków mafii tambowskiej, poszukiwany przez hiszpańską policję. Związki rosyjskiego prezydenta z gangiem sięgają jego działalności w petersburskim ratuszu.

Skąd wiadomo, że w willi wypoczywa Putin? Wskazuje na to szereg poszlak. Według TV Dożdż, dla lokalnych mieszkańców jest to tajemnica poliszynela. Co więcej, Rudnow w domu tuż obok willi umieścił muzeum Putina z tak cennymi artefaktami jak biały Zaporożec, pierwszy samochód rosyjskiego prezydenta. Jednak najbardziej przekonującym dowodem jest fakt, że odnowiona Willa Sellgrena powstała wedlug takiego samego schematu i z udziałem tych samych ludzi co inna tajna posiadłość rosyjskiego władcy, "Pałac Putina" w Gelendżyku nad Morzem Czarnym. Oba miejsca łączy m.in. osoba głównego inżyniera, który w CV ma zarówno pracę nad daczą jak i pałacem Putina, a także innymi budynkami związanymi z prezydentem.

d25u72j

Do tego teren posiadłości jest pilnie strzeżony i patrolowany przez strażników, a przy wejściu konfiskowane są telefony. Jak zauważył Nawalny, takie obostrzenia nie dotyczą dosiadłości np. premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa.

Zobacz: Majątek Władimira Putina

"Wszystkie te dowody jasno wskazują na standardowy układ korupcyjny Władimira Putina. Jego osobiste aktywa są zarejestrowane na jego najbliższych przyjaciół. Ci przyjaciele niesamowicie wzbogacili się przez te ostatnie 17 lat i na razie nie muszą się martwić o żadne śledztwa w sprawie korupucji, bo ich bogactwa należą do samego prezydenta Rosji jako pełnoprawnego partnera" - powiedział Nawalny.

d25u72j

Rosyjski bloger i prawnik w ostatnich latach wyrósł na czołową figurę rosyjskiej opozycji. Jego filmy ujawniające korupcję czołowych postaci rosyjskiego systemu władzy zdobywają miliony odwiedzin. Jego ostatni głośny film, w którym prześwietlił ukrywany majątek Miedwiediewa, stał się zalążkiem największych od lat protestów opozycji. Nawalny zapowiada, że chce wystartować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich, lecz formalnie uniemożliwia mu to wydany w lutym wyrok skazujący go na pięć lat pozbawienia wolności w zawieszeniu. Mimo to, polityk zapowiedział, że nie zrezygnuje z kampanii.

d25u72j

Podziel się opinią

Share
d25u72j
d25u72j