Trwa ładowanie...

Tajfun Lan uderzył w Japonię. Dwie osoby nie żyją, blisko sto jest rannych

Zalane domy, nieprzejezdne drogi oraz co najmniej dwie ofiary śmiertelne. Tajfun Lan o prędkości wiatru sięgającej 160 km/godz przeszedł nad ranem nad rejonem Tokio powodując liczne powodzie i lawiny błotne.
Share
Lan przeszedł nad rejonem Tokio
Lan przeszedł nad rejonem TokioŹródło: PAP/EPA, Fot: FRANCK ROBICHON
d1ox3xy

Z powodu tajfunu zmarły trzy osoby. Sześćdziesięciolatek, na którego runęło rusztowanie, gdy uderzył w nie silny wiatr oraz pewien rybak, którego porwała gwałtownie przybierająca woda. Trzeciego mężczyznę przysypała ziemia, gdy lawina błotna uderzyła w jego dom. Blisko sto osób odniosło obrażenia.

Po przejściu nad rejonem stolicy tajfun oddalił się nad morze. Władze zalecają jednak ostrożność, bowiem meteorolodzy przewidują kolejne wtargnięcie nad ląd.

Dlaczego pogoda jest taka... szalona?

Już w niedzielę żywioł spowodował zakłócenia. Odwołano ponad 380 lotów, na zachodzie kraju nie kursowały niektóre pociągi i promy.

d1ox3xy

Lokalne władze, m.in. prefektury Osaka, zaleciły ewakuację osobom, które mieszkają blisko wybrzeża i rzek z powodu zagrożenia tsunami, powodziami i osunięciami ziemi. Chodzi o ponad 70 tys. gospodarstw domowych.

Żróło: WP, PAP, TVN24

d1ox3xy

Podziel się opinią

Share
d1ox3xy
d1ox3xy
Więcej tematów