Trwa ładowanie...
d3rpq07
praca
+1

Tajemniczy stopień szefa ABW. "Pogonowski używa stopnia naukowego, my tytułujemy go ministrem"

Jeśli awans, to tylko w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Piotr Pogonowski, szef Agencji, ma otrzymać stopień generała brygady po 1,5 roku pracy. Tylko, że zgodnie z prawem awans od stopnia podporucznika do generała trwa... 18 lat. Wyjątkowo drogę tę można skrócić do dziewięciu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Pogonowski
Piotr Pogonowski (East News)
d3rpq07

Piotr Pogonowski szefem ABW został w połowie lutego 2016 roku. Od listopada 2010 roku posiada tytuł profesora zwyczajnego nauk prawnych. Nigdy nie był funkcjonariuszem ABW - podaje "Rzeczpospolita".

Jaki miał stopień przed przyjściem do Agencji? Tego nie wiadomo, a sprawa jest owiana tajemnicą. O sprawę spytali dziennikarze gazety. ABW odpowiedziała lakonicznie, że "szczegółów kadrowych nie podaje do publicznej wiadomości".

Biuro ministra-koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego również nie było rozmowne.

d3rpq07

Pogonowski ma stopień pułkownika? Musi odsłużyć 9 lat w ABW do generała

Stopnia szefa ABW nie zna też przewodniczący sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. - Minister Pogonowski używa stopnia naukowego, my tytułujemy go ministrem. Robienie tajemnicy z tego, jaki ma stopień, uważam za niesłuszne - wyjaśnił Marek Opioła (PiS) w rozmowie z "Rz".

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Pogonowski ma obecnie stopień pułkownika. Rok temu miał zrobić szybki kurs oficerski, dzięki któremu został podporucznikiem. Zgodnie z ustawą o ABW, Pogonowski musiałby odsłużyć minimum dziewięć lat, aby otrzymać generalski awans.

Na co stać Kowalskiego? Tak zmieniła się siła nabywcza Polaków

d3rpq07

Podziel się opinią

Share
d3rpq07
d3rpq07
Więcej tematów