Trwa ładowanie...

Tadeusz Rydzyk i urodziny Radia Maryja. "Zranieni w Kościele" piszą do ofiar

Ojciec Tadeusz Rydzyk wywołał oburzenie swoimi słowami o pedofilii, które padły podczas urodzin Radia Maryja. Inicjatywa "Zranieni w Kościele" skierowała do ofiar przemocy seksualnej list ws. wypowiedzi redemptorysty.
Share
Tadeusz Rydzyk i urodziny Radia Maryja. "Zranieni w Kościele" piszą do ofiar
Tadeusz Rydzyk i urodziny Radia Maryja. "Zranieni w Kościele" piszą do ofiarŹródło: Getty Images, Fot: Mateusz Wlodarczyk, NurPhoto
d3iqjlh

"Jako katoliczki i katolicy pragniemy, aby nasz Kościół zawsze stał po waszej stronie, aby wspierał duchowo i materialnie wszystkich skrzywdzonych oraz dołożył wszelkich starań, żeby zbrodnie wykorzystania seksualnego oraz ich tuszowanie nie miały więcej miejsca w naszej wspólnocie" - napisali w liście do ofiar przemocy seksualnej członkowie Inicjatywa "Zranieni w Kościele", która wspiera takie osoby od niemal dwóch lat.

Autorzy listu wprost też odnoszą się do słów o. Tadeusza Rydzyka na temat bp. Edwarda Janiaka i "grzechu" oraz "pokusie". Stwierdzają, że nie mogli milczeć.

"Wiemy, że takie słowa odradzają wasz ból i wasze poczucie odrzucenia" - stwierdzają przedstawiciele Inicjatywy "Zranieni w Kościele".

d3iqjlh

Zobacz też: Tadeusz Rydzyk i urodziny Radia Maryja. Jest reakcja rzecznika rządu Piotra Müllera

Autorzy listu do osób skrzywdzonych przemocą seksualną stwierdzają, że takie słowa, jakie wypowiedział o. Rydzyk w obronie abpa Janiaka, "nigdy nie powinny paść, zwłaszcza z ust duchownego".

Tadeusz Rydzyk i urodziny Radia Maryja. "Skandaliczne"

"Skandaliczne jest to, że wypowiadający je ksiądz wykorzystuje do tego czas świętej Eucharystii, a słowa te nie spotkały się z natychmiastową krytyczną reakcją obecnych tam biskupów, przedstawicieli rządu czy rzecznika praw dziecka" - dodają autorzy listu i wyrażają swoją solidarność z ofiarami przemocy seksualnej.

Przypominają również, że cały czas prowadzą telefoniczne wsparcie dla takich osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3iqjlh

Podziel się opinią

Share
d3iqjlh
d3iqjlh
Więcej tematów