Trwa ładowanie...

O. Tadeusz Rydzyk posunął się za daleko? Ostry komentarz

"To jest nadużywanie Ewangelii do celów niecnych, to jest niszczenie autorytetu Kościoła i ośmieszanie Kościoła" - napisał Tomasz Terlikowski. Publicyście nie spodobały się słowa wygłoszone podczas 29. urodzin Radia Maryja. O. Tadeusz Rydzyk bronił bp. Edwarda Janiaka i nazwał go "męczennikiem".

Share
Urodziny Radia Maryja. Tomasz Terlikowski skrytykował o. Tadeusza Rydzyka i Zjednoczoną Prawicę
Urodziny Radia Maryja. Tomasz Terlikowski skrytykował o. Tadeusza Rydzyka i Zjednoczoną PrawicęŹródło: pap
d4ing3t

"Tam, gdzie nie ma sprawiedliwości wobec sprawców, tam jest głęboki brak miłosierdzia wobec ofiar. I to trzeba jasno powiedzieć. Niestety o ofiarach, tych prawdziwych, z ust ojca Rydzyka nie słyszymy nic. Zamiast nich bohaterami, męczennikami, są sprawcy" - napisał na Facebooku Tomasz Terlikowski.

Publicysta odniósł się do krótkiej obrony zawieszonego przez papieża bp. Edwarda Janiaka, którą o. Tadeusz Rydzyk wygłosił podczas obchodów 29. rocznicy Radia Maryja. - To jest współczesny męczennik. Media to zrobiły. Nie dajmy się katolicy! Że na jakiegoś księdza zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią, i wszyscy się potem trzęsą. Udowodnij, udowodnij winę! A nie ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem - stwierdził redemptorysta.

Dyrektor toruńskiej rozgłośni uważa również, że filmy dokumentalne o pedofilii w kościele to manipulacja i oszczerstwo. - To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja. Ponosimy konsekwencje za nasze czyny, ale to jest straszne, co się dzieje - mówił podczas uroczystości Rydzyk.

d4ing3t

"I to jest nadużywanie Ewangelii do celów niecnych, to jest niszczenie autorytetu Kościoła i ośmieszanie Kościoła" - uznał Terlikowski. I zaznaczył, że porównywanie męczenników takich jak ks. Jerzy Popiełuszko lub Andrzej Bobola do bpa Janiaka jest "delikatnie rzecz ujmując żenujące".

Zobacz też: Awantura w PiS. Radosław Fogiel: istnieje możliwość rozstania

Urodziny Radia Maryja. "Zakonnik wygadywał bzdury"

Publicysta skomentował również obecność polityków Zjednoczonej Prawicy na uroczystościach.

"Tłumy polityków PiS i Solidarnej Polski na tej Mszy, obecność tam ministra sprawiedliwości, ich milczenie, brak jakiejkolwiek reakcji na bzdury (i polityczne, i teologiczne), jakie zakonnik tam wygadywał, pokazuje, że trudno na poważnie traktować zapewnienia polityków o chęci rozliczenia z przestępstwami seksualnymi w Kościele" - podkreślił Terlikowski.

d4ing3t

W jego ocenie "konserwatysta nie powinien się podpisywać pod takim projektem". "(...) "Ten spektakl z politykami, biskupami i ojcem Rydzykiem, jaki zobaczyliśmy wczoraj, niszczy i polski Kościół, i polską prawicę".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ing3t

Podziel się opinią

Share
d4ing3t
d4ing3t
Więcej tematów