Trwa ładowanie...

Tabloid opublikował adres byłego ministra PiS. Witold Bańka zapowiada "konsekwencje prawne"

"Mieszkanie+ działa, ale tylko dla swoich. Tak się urządza władza" - takim tytułem "Fakt" opatrzył tekst o byłym ministrze sportu. Z doniesień tabloidu wynika, że Witold Bańka ma okazyjnie wynajmować mieszkanie w niezłej dzielnicy w Warszawie po kosztach. Polityk w zdecydowanych słowach odcina się od publikacji.
Share
Witold Bańka - przewodniczący Światowej Agencji Antydopingowej
Witold Bańka - przewodniczący Światowej Agencji AntydopingowejŹródło: East News, Fot: Xinhua News/East News
d3ei0tg

Z doniesień gazety wynika, że prezes Światowej Agencji Antydopingowej wynajmuje "po kosztach" mieszkanie na warszawskim Czarniakowie. Za 60 metrowe mieszkanie Witold Bańka ma płacić w sumie (razem z opłatami) 2500 złotych. Według agentki nieruchomości, która wypowiada się w tekście, koszt wynajmu takiego lokalu w tej dzielnicy jest praktycznie nieosiągalny.

- Aby wynająć taki metraż w takiej cenie, to jest praktycznie niemożliwe jeśli chodzi o Mokotów. Można co prawda znaleźć perełki za 2500, ale to jest cena bez opłat - przyznała specjalistka z branży.

d3ei0tg

"Szanowna redakcjo Fakt, w zmanipulowanym artykule w wydaniu papierowym i internetowym dotyczącym wynajmowanego przeze mnie zgodnie z przepisami mieszkania ujawniliście precyzyjnie (chcący/niechcący)na zdjęciu moje miejsce zamieszkania.Konsekwencje prawne zostaną wyciągnięte" - zapowiedział na Twitterze Witold Bańka.

Zobacz też: Kosiniak-Kamysz apeluje do Tuska ws. debaty z Kidawą-Błońską

Wątpliwości postanowiła rozwiać także Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, od której były minister sportu wynajmuje lokal. "Witold Bańka, jako prezydent Światowej Agencji Antydopingowej, jest uprawniony do odpłatnego korzystania z lokalu mieszkalnego" - napisano w odpowiedzi na pytania redakcji.

d3ei0tg

Przypomnijmy, że w listopadzie zeszłego roku Witold Bańka został oficjalnie szefem Światowej Organizacji Antydopingowej. - Jest to dla mnie wręcz symboliczne, że decyzja ta została podjęta tutaj, w Katowicach, w moim regionie. Skromność i praca to wartości, które zawsze były mi bliskie, kiedy byłem ministrem sportu w Polsce. Obiecuję, że również teraz będę się kierował tymi wartościami – mówił wtedy były minister sportu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Fakt"

d3ei0tg

Podziel się opinią

Share
d3ei0tg
d3ei0tg
Więcej tematów