Trwa ładowanie...

Ta parada miała pokazać potęgę Korei Północnej. Ale coś poszło nie tak

Sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest bardzo napięta. Władze w Pjongjangu zorganizowały wielką paradę, na którą zaprosiły dziennikarzy z zagranicy. Nie wszystko jednak się udało.
Share
Ta parada miała pokazać potęgę Korei Północnej. Ale coś poszło nie tak
Źródło: Twitter, Fot: Twitter
d2lbdw5

Amerykańskie manewry bardzo rozzłościły Koreańczyków z północy. Przedstawiciele Chin otwarcie mówią o zagrożeniu wojną, a Kim Dzong Un "pręży muskuły".

Władze Korei Północnej zorganizowały w Pjongjangu wielką paradę, którą postanowiły pochwalić się nawet przed zagranicznymi dziennikarzami. Zaprezentowano cały arsenał, w tym nowe pociski balistyczne do wystrzeliwania z okrętów podwodnych.

Obserwatorzy parady zwrócili jednak uwagę na wpadkę tamtejszej armii. Wśród równo maszerujących obywateli i sprzętu wojskowego prowadzonego, jak po sznurku, jeden z czołgów odmówił posłuszeństwa. Na nagraniu udostępnianym w sieci widać, jak ciągnie się za nim smuga dymu, a prowadzący go żołnierz zjeżdża na bok.

Dziennikarz Jan Mikruta stwierdził, że żal mu załogi tego czołgu. Przywódca Korei Północnej nie lubi, jak coś idzie nie po jego myśli. Jest przy tym bezwzględny.

d2lbdw5

Podziel się opinią

Share
d2lbdw5
d2lbdw5
Więcej tematów