Trwa ładowanie...

"Ta konferencja nie zmienia obrazu katastrofy Tu-154"

- Konferencja ws. ekspertyzy nagrań z kokpitu prezydenckiego Tu-154M, nie zmienia w znaczący sposób obrazu tej katastrofy - stwierdził europoseł SLD, Janusz Zemke w "Sygnałach Dnia" w Programie 1 Polskiego Radia.
Share
Europoseł SLD Janusz Zemke.
Europoseł SLD Janusz Zemke.Źródło: PAP, Fot: /Wiktor Dąbkowski
d22sanj

W ocenie Janusza Zemke, dowody przedstawione na konferencji oczyszczają z wcześniejszych zarzutów generała Andrzeja Błasika. Nie ma również żadnych dowodów na to, że były dowódca sił powietrznych wpływał na decyzje pilotów w trakcie lotu z 10 kwietnia 2010 roku. Zdaniem europosła, z dowodów na razie wynika, że przyczyną katastrofy były skrajnie złe warunki pogodowe, a nie ma żadnych poszlak wskazujących na awarię techniczną, albo zamach.

Zemke uważa także, że raport opublikowany przez MAK jest jednostronny. Podkreślił, że Rosjanie zbyt mocno chcieli wybielić swoją winę, co świadczy o braku obiektywizmu. Zaznaczył także, że wnioski płynące z raportu polskiej komisji są rozsądne i nie ma potrzeby ich zmieniania, a tym bardziej tworzenia dodatkowej komisji śledczej, mającej wyjaśnić przyczyny katastrofy.

d22sanj

Podziel się opinią

Share
d22sanj
d22sanj
Więcej tematów