Trwa ładowanie...
d40tosg

Szymon Hołownia wprost: "tęczowa zaraza" i "ideologia LGBT" to odczłowieczanie ludzi

Szymon Hołownia zabrał głos ws. psychiatrii dziecięcej. - Trzeba powiedzieć wprost: to, w jakim stanie obecnie jest psychiatria dziecięca, jest hańbą dla polskiego państwa i dla nas wszystkich - mówi ostro. Kandydat na prezydenta skrytykował też autorów sformułowań "tęczowa zaraza" i "ideologia LGBT".
Share
Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta ostro o autorach sformułowań "tęczowa zaraza" i "ideologia LGBT". "To odczłowieczanie ludzi".
Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta ostro o autorach sformułowań "tęczowa zaraza" i "ideologia LGBT". "To odczłowieczanie ludzi".Źródło: East News, Fot: JAN GRACZYNSKI/East News
d40tosg

Kandydat na prezydenta nie szczędzi krytycznych słów, odnosząc się do stanu polskiej psychiatrii dziecięcej.

Szymon Hołownia: fatalna recenzja nas, jako wspólnoty

- Trzeba powiedzieć wprost: to, w jakim stanie obecnie jest psychiatria dziecięca, jest hańbą dla polskiego państwa i dla nas wszystkich - grzmi kandydat na prezydenta w rozmowie z Onetem.

d40tosg

Jak dodaje, stan psychiatrii dziecięcej w Polsce to "fatalna recenzja nas, jako wspólnoty". O czym świadczy fakt odbierania sobie życia przez młode osoby. Hołownia apelował o pomoc i wsparcie dla nich.

Czytaj też: Kontrowersyjny spot Szymona Hołowni. Kandydat na prezydenta przeprasza i usuwa film

ZOBACZ: "Absolutny skandal!". Bogdan Zdrojewski o decyzji Andrzej Dudy

Szymon Hołownia ostro o odpowiedzialności

Kandydat na prezydenta zaznaczył też, że takie sytuacje to wina nas samych i wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, jak rozdysponowywane są pieniądze publiczne. Podkreślił też, że to społeczeństwo polskie musi uznać psychiatrię dziecięcą jako sprawę istotną.

d40tosg

Hołownia dodał też, że żadna zmiana nie zachodzi z dnia na dzień. Kluczem do wszystkiego ma być presja społeczna. W jego opinii, bez tej presji stan polskiej służby zdrowia nie ulegnie poprawie.

Czytaj także: Szymon Hołownia jak Greta Thunberg. Straszy suszą 50-lecia. Polakom zabraknie wody w kranach

Szymon Hołownia: "To odczłowieczanie ludzi"

- Z tym większym oburzeniem przyjmuję głoszenie dziś w przestrzeni publicznej - czy to przez arcybiskupów, czy to publicystów - bzdur o „tęczowej zarazie”, czy o „ideologii LGBT”, która rzekomo czyha na nasze domy i rodziny. To podpalanie lontu. To odczłowieczanie ludzi, których po tym zabiegu, łatwiej obrazić i kopnąć, bo przecież to już nie ludzie, to tylko pojęcia. To niszczenie wspólnoty - mówi ostro.

Były dziennikarz zwrócił tym samym uwagę na rolę słów i to, jak bardzo potrafią ranić, a nawet spowodować czyjąś śmierć.

Źródło: Onet.pl

Czytaj również: Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia zakpił z katastrofy smoleńskiej?

Masz dla nas newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d40tosg

Podziel się opinią

Share
d40tosg
d40tosg
Więcej tematów