Trwa ładowanie...
dyf8p71

Szykują się kolejne transfery? Jarosław Gowin ma namawiać posłów Nowoczesnej

Kilkoro konserwatywnych posłów Nowoczesnej - to oni mają być na celowniku Jarosława Gowina. Minister nauki i szkolnictwa wyższego rzekomo chce namówić ich do transferu do swojego ugrupowania Porozumienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Porozumienie założone przez Jarosława Gowina na początku nosiło nazwę "Partia Razem"
Porozumienie założone przez Jarosława Gowina na początku nosiło nazwę "Partia Razem" (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
dyf8p71

Po tym, jak okazało się podczas głosowań w sprawie przepisów aborcyjnych, że opozycja nie jest jednomyślna, mówi się o kryzysie w Nowoczesnej. Wydaje się, że Gowin chce wykorzystać ten moment słabości.

Przypomnijmy, że 10 polityków Nowoczesnej zagłosowało inaczej niż większość tego ugrupowania, a jeden poseł Paweł Pudłowski wstrzymał się od głosu. Szefostwo klubu zareagowało. Posypały się kary.

Nie spodobało się to trzech politykom, którzy zawiesili członkostwo, a Adam Cyrański, który nie glosował odszedł z Nowoczesnej.

dyf8p71

Zobacz też: Gowin: Opozycja jest w rozsypce

Jak donosi Onet, Cyrańskiego i Pudłowskiego chce mieć w swoich strukturach Porozumienie. To nie wszytko Do ugrupowania Gowina mogą trafić też Kornelia Wróblewska oraz Elżbieta Stępień. - Trwają rozmowy z nimi w klubie, ale to do nich należy decyzja - powiedziała portalowi osoba z Nowoczesnej.

Co na te doniesienia Gowin? Nie zaprzecza. - Obóz Zjednoczonej Prawicy poszerza się o cennych polityków, i polityków ogólnopolskich, i polityków lokalnych. Do kolejnego takiego dobrego poszerzenia dojdzie już wkrótce - powiedział w TVP. Co więcej, zasugerował, że do zmian dojdzie w weekend.

dyf8p71

Posłowie zainteresowani?

Pudłowski dementuje informacje o przejściu z Nowoczesnej do Porozumienia.

Przypomnijmy, że transfery z Nowoczesnej do Porozumienia rozpoczął Zbigniew Gryglas.

Do ugrupowania przeszedł też Mieczysław Baszko z PSL. Jego odejście groziło utraceniu klubu przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Uratował je jednak Michał Kamiński.

Źródło: Onet

dyf8p71

Podziel się opinią

Share

dyf8p71

dyf8p71
Więcej tematów