Trwa ładowanie...

Szydło: opozycja niech nie histeryzuje

"Polska jest i będzie w UE. Chcemy UE jednolitej, stabilnej, bezpiecznej. Opozycja niech nie histeryzuje, tylko niech wspiera rząd by tak było" - napisała w czwartek premier Beata Szydło na Twitterze.
Share
Szydło: opozycja niech nie histeryzuje
Źródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
dnfl9qk

"Wylała w parlamencie swoją frustrację"

Politycy PO i PSL skrytykowali środowe wystąpienie Beaty Szydło w Sejmie. Według lidera PO Grzegorza Schetyny wystąpienie premier było "fatalne, antyeuropejskie" i zaszkodzi polskiemu wizerunkowi w świecie. Z kolei prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że premier Beata Szydło "wylała w parlamencie swoją frustrację".

Z kolei posłowie PO Rafał Trzaskowi i Sławomir Nitras ocenili, że środowe wystąpienie premier w Sejmie, to budowanie polityki na strachu i uprzedzeniach oraz budzenie nastrojów antyeuropejskich. Ich zdaniem, słowa Szydło, to głośne rozpoczęcie procesu wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.

"Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit"

Premier zabrała w środę głos w sejmowej debacie nad odwołaniem szefa MON Antoniego Macierewicza. Podkreśliła m.in. że rząd nie zgadza się z "utopią niekontrolowanego otwarcia granic". - Polska nie zgodzi się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej. Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit. My chcemy pomagać ludziom, a nie elitom politycznym - oświadczyła szefowa rządu.

Szydło apelowała też do elit politycznych w Europie. - Mam odwagę zadać elitom politycznym pytanie w Europie: dokąd zmierzacie, dokąd zmierzasz, Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci - mówiła szefowa rządu.

Źródło: WP, PAP, Twitter

dnfl9qk

Podziel się opinią

Share
dnfl9qk
dnfl9qk
Więcej tematów