Trwa ładowanie...

Szybka dymisja wojewody mazowieckiego. "Wystąpiłem z żądaniem"

Wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński złożył dymisję. "Każda chwila instytucjonalnego kojarzenia z takim premierem jest dla mnie dyshonorem" - przekazał w mediach społecznościowych, komentując objęcie urzędu przez Donalda Tuska.

Szybka dymisja wojewody mazowieckiego. "Wystąpiłem z żądaniem"Szybka dymisja wojewody mazowieckiego. "Wystąpiłem z żądaniem"Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d1mo61d
d1mo61d

Bocheński przekazał w rozmowie z PAP, że jego dymisja, złożona 13 listopada podczas pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji, jest już na biurku premiera. Teraz oczekuje na decyzję szefa rządu.

Bocheński wyjaśnił, że to nie tylko on złożył dymisję podczas pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji. Premier Mateusz Morawiecki również podjął ten krok. - Tego dnia również wszyscy wojewodowie i wicewojewodowie złożyli dymisje na biurko premiera - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kosiniak-Kamysz przejmuje MON. Obawiają się "trupów w szafie"

"Obiecałem i dotrzymałem słowa"

Wojewoda mazowiecki przekazał, że obecnie znajduje się w stanie dymisji, która oczekuje na rozpatrzenie przez premiera oraz ministra spraw wewnętrznych.

d1mo61d

Bocheński opublikował zdjęcie dokumentu. "Obiecałem i dotrzymałem słowa. Ponieważ Donald Tusk został premierem, wystąpiłem z żądaniem pilnego przyjęcia mojej dymisji" - przekazał w mediach społecznościowych. "Każda chwila instytucjonalnego kojarzenia z takim premierem jest dla mnie dyshonorem" - dodał.

"Kierowałem się przy obejmowaniu zaszczytnej funkcji wojewody mazowieckiego troską o przyszłość naszej Ojczyzny oraz poczuciem dobra wspólnego. Pańskie poglądy, działania, zaniedbania, wybory życiowe, jak i przyświecające Panu wartości stanowią zaprzeczenie wszystkiego, co winno leżeć nie tylko u podstaw dobrego rządu, ale również być spoiwem polskiego życia publicznego" - czytamy w dokumencie.

"Przede wszystkim będę chciał się wyspać"

Bocheński podkreślił, że jeśli nowo mianowany wojewoda będzie chciał, to z przyjemnością spotka się z nim na pożegnalnej kawie. Będzie mu życzył powodzenia i opuści urząd.

d1mo61d

- Później przede wszystkim będę chciał się wyspać - podsumował ze śmiechem wojewoda mazowiecki.

Przypomnijmy, to Prezes Rady Ministrów powołuje i odwołuje wojewodów na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej.

Źródło: PAP, WP Wiadomości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1mo61d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mo61d
Więcej tematów