Trwa ładowanie...

Szpital w Olsztynie wydał oświadczenie. Chodzi o sprawę prof. Maksymowicza

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie wydał oświadczenie ws. zarzutów, jakie wystosowano wobec prof. Wojciecha Maksymowicza. Placówka zaprzeczyła temu, iż miałyby się w niej odbywać eksperymenty z wykorzystaniem tkanek żywych płodów. "Życie i zdrowie ludzkie jest dla nas zawsze najwyższym priorytetem w postępowaniu medycznym" - napisano w komunikacie.
Share
Szpital w Olsztynie odniósł się do doniesień wokół prof. Maksymowicza
Szpital w Olsztynie odniósł się do doniesień wokół prof. MaksymowiczaŹródło: EASTNEWS, Fot: Artur Szczepanski/REPORTER
d2mo8xm

Profesor Wojciech Maksymowicz w środę zdecydował o odejściu z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.Stało się to po tym, jak m.in. w programie "Newsroom" WP rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zasugerował, że Maksymowicz mógł nadzorować "prowadzenie eksperymentów medycznych na płodach" w szpitalu w Olsztynie.

Prof. Wojciech Maksymowicz odszedł z klubu PiS

Tego samego dnia później poseł klubu PiS Kamil Bortniczuk opublikował na Twitterze treść zawiadomienia do prokuratury, jakie w sprawie prof. Maksymowicza miał złożyć działacz pro-life Mariusz Dzierżawski.

d2mo8xm

Prof. Wojciech Maksymowicz – jak dowiedziała się WP – rozważa pozew wobec resortu zdrowia. Doniesienia na swój temat komentował później w telewizji.– To jest żenujące – stwierdził, odnosząc się do działań i słów rzecznika MZ.

Olsztyn. Szpital wydał oświadczenie

W czwartek z kolei Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie wydał oświadczenie, w którym zaprzecza powyższym zarzutom. Przedstawiciele placówki wskazali, że "życie i zdrowie ludzkie jest dla nas zawsze najwyższym priorytetem w postępowaniu medycznym".

"Podkreślamy z całą odpowiedzialnością, że nigdy zespół położników naszego szpitala nie dopuścił się zachowań nieetycznych lub niezgodnych z najnowszą wiedzą medyczną, względem naszych pacjentek, a tym bardziej ich dzieci. Prosimy nie łączyć z przedstawionymi w doniesieniach medialnych sytuacji z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Olsztynie i narażanie na utratę dobrego imienia lekarzy w nim pracujących oraz budowanego przez wiele lat ciężkiej pracy pozytywnego wizerunku szpitala" - napisano.

d2mo8xm

Źródło: Wiadomości WP, PAP

Sławomir Broniarz o powrocie do szkół. Uzależnia go od szczepień

Przeczytaj także:

Prof. Wojciech Maksymowicz odchodzi z klubu PiS. Potwierdzenie ustaleń WP

Afera Wojciecha Maksymowicza. Zawiadomienie do prokuratury, padają ostre zarzuty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mo8xm

Podziel się opinią

Share
d2mo8xm
d2mo8xm
Więcej tematów