Trwa ładowanie...

Szpital reaguje na bakterię New Delhi. Wprowadza dodatkowe środki ostrożności

Szpital w Gorzowie Wielkopolskim podjął działania zapobiegawcze po tym, jak w placówce w Zielonej Górze pojawiła się groźna bakteria. We wszystkich oddziałach przeprowadzono kontrole procedur i wprowadzono dodatkowy instruktaż dla personelu.

Share
Szpital reaguje na bakterię New Delhi. Wprowadza dodatkowe środki ostrożności
Źródło: iStock.com
d3ocyyl

Odporna na antybiotyki bakteria New Delhi pojawiła się w szpitalu w Zielonej Górze w środę. Placówka wstrzymała przyjmowanie chorych na dwóch oddziałach. Po tym jak informacja obiegła województwo, specjalne środki ostrożności podjęła lecznica w Gorzowie Wielkopolskim. Decyzja podjęta została na nadzwyczajnym posiedzeniu w celu zmniejszenia ryzyka pojawia się bakterii - podaje gazetalubuska.pl.

Gorzowski personel przeszedł dodatkowy instruktaż, a we wszystkich oddziałach zlecono i przeprowadzono kontrole przestrzegania obowiązujących procedur. W newralgicznych miejscach szpitala zamontowano dodatkowe pojemniki do mycia rąk. - U nas New Delhi nie ma, ale niestety to jest superbakteria szpitali - mówi kierownik Kliniki Hematologii dr Katarzyna Brzeźniakiewicz-Janus.

Dla pacjentów wydzielono osobny sprzęt medyczny. Wstrzymane zostały również odwiedziny. Opuszczenie sali przez pacjentów jest ściśle kontrolowane. Na oddział hematologii przyjmowane były jedynie pilne przypadki. Bakteria pojawiła się już w szpitalu w Gorzowie w 2014 i 2015 r.

d3ocyyl

New Delhi to pałeczka zapalenia płuc należąca do grupy bakterii jelitowych. Znana jest także jako bakteria brudnych rąk, stąd ważne jest zachowanie najwyższych standardów higieny. Jest odpowiedzialna m.in. za groźne dla życia zapalenia: płuc, układu moczowego, pokarmowego czy opon mózgowych. Może doprowadzić do sepsy, która często kończy się śmiercią pacjenta.

Zobacz także: W drodze na festiwal Owsiaka. Kobieta zadeklarowała pomoc uczestnikom

Źródło: gazetalubuska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ocyyl

Podziel się opinią

Share
d3ocyyl
d3ocyyl
Więcej tematów