Trwa ładowanie...

Sinice w Bałtyku. Zamknięte kąpieliska w zachodniopomorskim

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o zamknięciu sześciu kąpielisk w Darłowie. Powodem jest zakwit sinic. Zamknięte zostały również trzy kąpieliska w Gryficach, Koszalinie i Choszcznie.
Share
Sześć kąpielisk przy Bałtyku zostało zamkniętych z powodu sinic
Sześć kąpielisk przy Bałtyku zostało zamkniętych z powodu sinicŹródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
d3b8dbp

Sześć kąpielisk "Darłówko Zachodnie" w Darłowie zostało zamkniętych przez Główny Inspektorat Sanitarny. Woda jest tam niezdatna do kąpieli. Powodem jest zakwit sinic.
W województwie zachodniopomorskim czerwona flaga jest również wywieszona na trzech kąpieliskach śródlądowych. W Gryficach kąpielisko Stawek na jeziorze przy ul. Niechorskiej również jest nieczynne z powodu zakwitu sinic.

Kąpielisko miejskie Wodna Dolina przy ul. Sybiraków jest niezdane do kąpieli z powodu wykrycia enterokoków. Kąpiel jest również zabroniona na jeziorze Klukom na plaży miejskiej w Choszcznie. Powodem zamknięcia jest skażenie wody nieznanym środkiem chemicznym.

d3b8dbp

W woj. pomorskim wszystkie kąpieliska są czynne. Masowy rozwój sinic jest zjawiskiem niekorzystnym. Produkowane przez nie toksyny mogą u ludzi powodować wysypkę na skórze, swędzenie i łzawienie oczu oraz bóle mięśni i stawów.

Po połknięciu wody sinice mogą powodować wymioty, gorączkę i biegunkę. Zagrożenie stanowi też wdychanie aerozoli. Dolegliwości mogą występować bezpośrednio lub kilka dni po kąpieli.

Zobacz także: Reporter WP w pociągu na Pol’and’Rock. „Koncerty to dodatek”

Źródło: gis.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3b8dbp

Podziel się opinią

Share
d3b8dbp
d3b8dbp
Więcej tematów