Trwa ładowanie...

Szpital polowy na Stadionie Narodowym. Rząd potwierdza doniesienia WP

Szpital polowy na Stadionie Narodowym? Rzecznik rządu Piotr Mueller odniósł się do doniesień Wirtualnej Polski. Polityk potwierdził, że działania związane z walką z koronawirusem trwają i obejmą nie tylko obiekt w Warszawie.
Share
Szpital polowy na Stadionie Narodowym? Rzecznik rządu odniósł się do doniesień WP
Szpital polowy na Stadionie Narodowym? Rzecznik rządu odniósł się do doniesień WPŹródło: Pixabay
d2bxa7t

Rzecznik rządu na antenie TVP Info potwierdził doniesienia Wirtualnej Polski o budowie szpitala polowego na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Szpital polowy na Stadionie Narodowym? Piotr Mueller potwierdza

- W kraju wyznaczane są miejsca, gdzie tego typu placówki mogą się znaleźć. Potwierdzam, że sprawą Stadionu Narodowego kieruje Michał Dworczyk. W salach konferencyjnych będzie około 500 miejsc z terapią tlenową - mówił Mueller.

d2bxa7t

Na pytanie, ile czasu w Polsce będą funkcjonowały szpitale polowe, polityk podkreślił, że mogą to być tygodnie, a nawet miesiące.

Koronawirus w Polsce. Będą zmiany w przepisach? Mogą dotyczyć kilku kwestii

Szpital polowy. Nie tylko Stadion Narodowy

- Patrząc na sytuację, taka infrastruktura będzie używana w kilku miejscach Polski. Musimy zabezpieczyć te miejsca - dodał rzecznik rządu.

d2bxa7t

Polityk PiS zaznaczył przy tym, że liczba miejsc w polskich szpitalach jest na ten moment zabezpieczona. Jak dodał, trwają prace nad poprawą koordynacji służby zdrowia. - W Sejmie będzie dyskusja nad ustawą. Chcemy wynagrodzić tych, którzy walczą na pierwszej linii frontu. To będzie klauzula "dobrego samarytanina". Chcemy też polepszyć jakość kontroli sanitarnych - tłumaczył.

Szpital polowy i nie tylko. Rusza wydawanie respiratorów

W programie padło też pytanie o rezerwy respiratorów oraz łóżek. Jak zaznaczył polityk, Agencja Rezerw Materiałowych na bieżąco wydaje kolejne "środki". - Uruchamiane są tam, gdzie są potrzebne. Musimy jednak ograniczyć liczbę naszych kontaktów do minimum. Od tego zależy to, ilu z nas się zakazi - tłumaczył.

Piotr Mueller podkreślił, że rząd zaleca unikania niepotrzebnych wyjść z domu. - Możemy ograniczyć robienie zakupów do jednego dnia, seniorom można pomóc z ich zrobieniem. Można unikać też wieczornych spotkań. W ten sposób transmisja wirusa może zostać ograniczona do minimum - wyliczał.

Rzecznik rządu mówił też o zamknięciu siłowni. - Pod koniec zeszłego tygodnia odbyło się posiedzenie sztabu gospodarczego. Będziemy chcieli przedstawić też plan pomocy branży fitness. Jesteśmy otwarci na to, by im pomóc. Liczymy jednak na to, że do tak szerokiego lockdownu, jak wiosną, nie dojdzie - podkreślił Piotr Mueller.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bxa7t

Podziel się opinią

Share
d2bxa7t
d2bxa7t
Więcej tematów