ycipk-2iyrcs

Szpital nie przyjmuje pacjentów. 100 pielęgniarek na zwolnieniu

W środę Szpital Wojewódzki im. św. Ojca Pio w Przemyślu wstrzymał planowane przyjęcia pacjentów na wszystkich oddziałach. Od dwóch tygodni trwa tam głodówka pielęgniarek, a 100 sióstr jest na zwolnieniu lekarskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Planowane przyjęcia zostały wstrzymane
Planowane przyjęcia zostały wstrzymane (East News, Fot: Reporter)
ycipk-2iyrcs

W tej chwili w szpitalu głoduje 11 pielęgniarek, a siedem z nich już od 17 dni - donosi rzeszow.wyborcza.pl. O głodówce sióstr pisaliśmy niedawno. Dopominają się o podwyżkę płac. Najpierw żądały 6 tys. brutto zasadniczej pensji, teraz poszły na ustępstwa. Nie chcą jednak zdradzić, o jakie wynagrodzenie walczą.

- Nie będę zdradzać szczegółów, bo mediacje się nie zakończyły. Są zawieszone, bo marszałek nie zaakceptował naszych ustaleń - powiedziała dziennikarzowi Ewa Rygiel, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w tym szpitalu. Chodzi o Władysława Ortyla, marszałka województwa podkarpackiego.

Siostry na zwolnieniach

ycipk-2iyrcs

Coraz więcej pielęgniarek korzysta ze zwolnień lekarskich. - W tej chwili do pracy nie przychodzi już ponad 100 pielęgniarek z 600 zatrudnionych w szpitalu - powiedział dziennikarzom Maciej Kamiński, rzecznik szpitala.

To spowodowało, że w środę szpital wstrzymał planowane przyjęcia pacjentów na wszystkich oddziałach. Dyrekcja rozważa również połączenie kilku z nich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2iyrcs

ycipk-2iyrcs