Trwa ładowanie...
d1fc1w0
Szparagi i szampan bohaterami konferencji dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego
Mariusz Szymczuk

Szparagi i szampan bohaterami konferencji dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego

Kiedy możemy spodziewać się efektów pracy Zespołu Ekspertów ds. problematyki Trybunału Konstytucyjnego? - Odpowiem tak, jak odpowiedziałby cesarz August: tak szybko, jak gotują się szparagi - wyjaśnił koordynator zespołu prof. Jan Majchrowski. Dodał jednak, że chciałby, aby wnioski pojawiły się na piśmie na przełomie czerwca i lipca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1fc1w0

Dziennikarze dopytywali, czy nie boi się, że on i kierowana przez niego grupa zostaną wykorzystani przez polityków do przedłużania pata wokół TK i wciągnięta w bieżącą walkę polityczną. - Jeżeli ktoś występuje publicznie, w coś się angażuje, to zawsze takie ryzyko podejmuje. Ale jeżeli można już pozostać przy tej konwencji szampana, rosyjskie przysłowie mówi: Kto nie ryzykuje, szampana nie pije - podsumował Majchrowski.

Zespół ekspertów ma wypracować rozwiązania, które mogłyby stać się aktem normatywnym i służyć osiągnięciu porozumienia politycznego w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Dotąd członkowie zespołu opracowywali swoje pisemne analizy na temat stanowiska Komisji Weneckiej. Wynikiem prac ma być jeden całościowy dokument. Zespół Ekspertów ds. problematyki Trybunału Konstytucyjnego składa się z 15 osób: naukowców i ekspertów z dziedziny prawa.

d1fc1w0

Podziel się opinią

Share

d1fc1w0

d1fc1w0
Więcej tematów