Trwa ładowanie...
d3nd6oa

Szokujący baner hostelu. "Zakaz wstępu Żydom i zdrajcom Polski"

Burza wokół "reklamy" noclegowni w Cesarzowicach koło Wrocławia. Właściciel Domu Polskiego postanowił wywiesić na ogrodzeniu baner, który wskazuje, że nie każdy może się tam zatrzymać. - Z moich informacji wynika, że mieszkał tam Piotr Rybak, który spalił kukłę Żyda we Wrocławiu i obraził żonę prezydenta Agatę Kornhauser-Dudę - mówi nam Jolanta Szulc, sołtys Cesarzowic.
Share
Transparent znajduje się na bramie wjazdowej do firmy, która oferuje noclegi koło Wrocławia.
Transparent znajduje się na bramie wjazdowej do firmy, która oferuje noclegi koło Wrocławia.Źródło: Google maps/screen
d3nd6oa

"Dom Polski - zakaz wstępu Żydom, komuchom oraz wszystkim złodziejom i zdrajcom Polski" - głosi transparent na bramie wjazdowej do hostelu. Zdjęcia baneru pojawiły się na Twitterze oraz na mapie Google, gdzie jeden z użytkowników serwisu oznaczył go jako "House of NAZI" i przyznał najniższą z możliwych ocen.

W komentarzach pod wpisem na Twitterze ze zdjęciem bramy hostelu znalazła się informacja, że właściciele wynajmują pokoje m.in. Ukraińcom. Chcieliśmy zweryfikować te doniesienia i spytać o motywy wywieszenia baneru. Próbowaliśmy skontaktować się z Domem Polskim, ale podanego na profilu na Facebooku telefonu nikt nie odbierał. Pytania o treść transparentu przesłaliśmy też mailem. Czekamy na odpowiedź.

d3nd6oa

"Nie chcemy być z tego słynni"

Sołtys Cesarzowic wyjaśnia, że hostel prowadzi Piotr Rybak, znany z nacjonalistycznych wystąpień. - Ludzie mi o tym powiedzieli. Teraz pan Rybak jest w więzieniu, a tu taka awantura. Baner wisi w tym miejscu od wiosny. Były też inne, ale treści nie pamiętam. Nikogo o tym nie informowałam, bo to przecież teren prywatny - mówi Jolanta Szulc.

- To nie jest fajna dla nas sprawa, bo my nie chcemy być z tego słynni - dodaje sołtys podwrocławskiej miejscowości. To prawdopodobnie z hostelu policja wyprowadziła Piotra Rybaka, kiedy 15 listopada sąd podjął decyzję o umieszczeniu go w więzieniu.

O sprawę haseł na bramie hostelu zapytaliśmy też dolnośląską policję. Biuro prasowe KWP we Wrocławiu poprosiło o pytania na ten temat drogą mailowa. Również czekamy na odpowiedź.

d3nd6oa

Internauci: to wstyd

Tymczasem o transparencie robi się coraz głośniej. Jak można było się domyślać, środowiska skrajnej prawicy pochwalają autorów baneru. Na facebookowym profilu Domu Polskiego pojawiły się z kolei głosy osób oburzonych treścią transparentu.

   Facebook.com/screen
Źródło: Facebook.com/screen

"Nooo robicie Polsce antyreklamę! Wstyd! Prawdziwy dom polski jest życzliwy, gościnny, pachnący chlebem i miły swoim gościom. A to, to co to ma niby być?" - pisze internautka. "Wstyd na cały świat, czy właściciel hotelu może wyjaśnić jak to się stało, że taki transparent wisi/wisiał przed waszym hotelem?" - dodaje inna.

d3nd6oa

Podziel się opinią

Share
d3nd6oa
d3nd6oa
Więcej tematów