Trwa ładowanie...

Szokujące doniesienia. CBA ma tuszować nieprawidłowości w resorcie zdrowia

W ministerstwie zdrowia są nieprawidłowości - poinformowała Edyta Matusik, wyrzucona później z departamentu polityki lekowej naczelnik. Szef resortu Łukasz Szumowski podobno zamiótł sprawę pod dywan. Ma to robić też CBA.
Share
Sprawą ma zająć się Zbigniew Ziobro
Sprawą ma zająć się Zbigniew ZiobroŹródło: East News, Fot: Stanisław Kowalczuk
d10ymdl

Edyta Matusik została zwolniona z funkcji naczelnik departamentu polityki lekowej, bo była niewygodna dla resortu zdrowia - pisze "Fakt". Poinformowała o nieprawidłowościach w ministerstwie - przypadkach łamania prawa przy wydawaniu decyzji refundacyjnych. Nie odniosło to jednak jej zdaniem skutków.

Matusik w tej sprawie napisała list do Jarosława Kaczyńskiego i spotkała się z prezydium sejmowej Komisji Zdrowia. Mówiła, że CBA i ABW nic nie robią. Szef komisji Bartosz Arłukowicz wystąpił do nich z prośbą o odniesienie się do zarzutów. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie zareagowała. Centralne Biuro Antykorupcyjne już tak.

Napisało, że "Matusik należy do grupy osób, które bez względu na okoliczności uznają za zasadne ciągłe agresywne obniżanie cen leków w Polsce". Tabloid interpretuje to jako pomawianie byłej naczelnik departamentu polityki lekowej i ukrywanie nielegalnych praktyk w resorcie.

d10ymdl

Zobacz także: "Kto wygra wybory? Jako to kto, nasz koalicjant"

Choć CBA podkreśliło, że jest "podmiotem niezależnym od Ministerstwa Zdrowia", posłowie Komisji Zdrowia uważają, że pismo Biura wygląda tak, jakby było przygotowywane w resorcie.

Sprawą ma zająć się Zbigniew Ziobro. - Na początku grudnia 2018 r. do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło pismo z dnia 23 listopada 2018 r. podpisane przez kilku członków Komisji Zdrowia, m.in. Bartosza Arłukowicza, skierowane do Prokuratora Generalnego - ministra sprawiedliwości. Pismo CBA - jak wynika z jego treści, stanowi zawiadomienie o podejrzeniu popełniania przestępstwa w związku z wydawaniem decyzji refundacyjnych w Ministerstwie Zdrowia - poinformował Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Źródło: "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10ymdl

Podziel się opinią

Share
d10ymdl
d10ymdl
Więcej tematów